Миколаївський льодовий каток опинився на межі закриття через фінансові труднощі

Якщо каток припинить свою діяльність, дитячі школи з хокею та фігурного катання припинять існування

Миколаївський льодовий каток опинився на…

Єдиний миколаївський критий льодовий каток "Гольфстрим" опинився на межі закриття. Відповідну петицію зареєстрували на сайті міськради.

Кореспондент Depo.Миколаїв з'язався з представниками льодового катка. Директор Дмитро Єсін розповів, що підприємство вже п'ять років працює в збиток: з тих пір, коли почали підніматися тарифи на електроенергію. Питання в тому, що каток є комерційним: 

"Ми писали заяву про внесення змін до договору оренди землі. У нас в договорі написано "як комерційна діяльність", а ми хотіли як "утримання спортивних споруд", щоб хоча б трохи зменшити і платити не за повною вартістю. Заява приймалося, ще Чайка розглядав, і в кінці-кінців ми не пройшли навіть комісію. Нам сказали: "Хлопці, ви займаєтеся комерцією, ось і займайтеся". Я намагався пояснити їм, що у нас комерційна діяльність тільки заради того, щоб якось підтримати це підприємство на плаву, є комерція не без цього, але навіть бюджетні катки займаються комерційною діяльністю".

Дмитро Єсін зазначив, що в зв'язку з ростом цін засновник Руслан
Москаленко, який створив і побудував цей каток, не може більше вкладати в нього гроші. За словами директора, зміни в договір оренди допоможуть підприємству заощадити як мінімум втричі. Каток поки закривається на сезон, тобто до вересня, і якщо проблема не вирішиться, то вони змушені будуть повністю припинити свою діяльність. "Відмову нам аргументували тим, що якщо нам зроблять знижку, то відповідно захочуть і інші, а це втрачається в бюджеті велика сума грошей. Вони відразу з мухи роблять слона, а те, що у нас каток єдиний в місті їх не цікавить", - резюмував Єсін.

Depo.Миколаїв також поцікавилося позицією гуртківців. Олег та Віталій, які представляють ініціативну групу батьків, розповіли, якщо закриється каток, то разом з ним і секції дитячого фігурного катання та хокею, які працюють з 2007 року. Тільки фігурним катанням займаються близько 50 спортсменів, з яких 15 є постійними учасниками змагань. Найменший, якому з тиждень тому виповнилося чотири роки, завоював дві медалі. Тренує їх майстр спорту міжнародного класу, учасниця XVII зимових Олімійських ігор Людмила Ткаченко.

"Вперше Миколаїв почали представляти наші спортсмени на міжнародних та всеукраїнських змаганнях. Наша команда виїжджала минулого року в Кіровоград, потім у Вінницю, буквально місяць тому - в Харків та Івано-Франківськ - на цих чьотирьох змаганнях, єдиних за цих дев'ять років, нарешті Миколаїв зміг виступити, ми завоювали 26 медалей: 13 - "золотих", сім - "срібних" та шість "бронзових". Про нашу команду кажуть, що це одна з сильніших команд", - зазначає Олег.

Батьки кажуть, що перспективи для дітей є: командою зацікавилися Всеукраїнська ліга та на катку хотіли б проводити змагання. Є тренери, хореографи, психолог - професійний рост, хоч це незвично для південного регіону, де зимові види спорту не приживаються. 

За словами батьків, якщо каток закриється, то і секції перестануть існувати. Поки вони зареєстурвали петицію на сайті міськради: "Намагалися пройти до мера, нам сказали звертатися із письмовою заявою. Почали готувати - змагання - і виникла ситуація, каток не може оплатити рахунки. За останні чотири роки було кілька звернень до міської влади, офіціальних, письмових, каток відправляв з проханням допомогти по електроенергії, по землі. Приходили відомви: або немає фінансування, або питання не розглядали, хоч є письмові підтвердження, що вони отримували. Тобто ігнорували. Адміністрація не вірить у допомогу міськради".

Батьки додають, що від депутатів допомоги не було - тільки приходили "попіаритися". Від Федерації фігурного катання також немає, хоч у Миколаєві зареєстровані як юридична особа. "Від федерації нічого - тільки ми даємо їм внески. Де юре статус є, а підтримки немає", - розповідає Олег.

Додають, що поки діти тренуються в окремому приміщенні, яке знаходиться в прибудові до катку, - займаються хореографією та загальною фізичною підготовкою, та їздять на каток у Херсон. Батькам поки невідомо, коли закриють каток, якщо у нього скрутне фінансове становище, але за їхніми словами, там проходить демонтаж турнікетів і залишилися самі труби та холодильне обладнання. 

Таким чином, поки ініціативна група зареєструвала петицію на сайті міськради і думає підкріпити її письмово. Нагадаємо, що вона має набрати 1000 голосів протягом трьох місяців, щоб попасти на розгляд профільної депутатської комісії. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme