Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках

В основі його нового проекту - використання образу сірникової коробки як носія візуальних і текстових стереотипів
Depo.Миколаїв
15 квітня 2016 10:13
ФОТО: depo.ua
Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках
Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках

Миколаївський художник Віктор Покиданець представив в столичній галереї "Карась" свою нову експозицію під назвою The Box, що складається з картин на гігантських сірникових коробках, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "НікЛайф".

Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках - фото 1

В основі його нового проекту - використання образу сірникової коробки як носія візуальних і текстових стереотипів, який має більший тираж ніж будь-який інший друкований носій. З сірниками людина стикається щодня, набагато частіше, ніж з журналами або газетами. Вони супроводжують нас на кухні, в господарстві, в кишені, будучи необхідною для існування деталлю і втіленням комфорту, тепла, вогню і світла. Тому Покиданець зобразив на них всесвітньо відомих особистостей від французького революціонера Робесп'єра до китайського лідера Мао Цзедуна.

Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках - фото 2

Автор зробив з коробка "скульптуру" лаконічної і утилітарної форми з характерною дешевою печаткою на грубому картоні. Всі малюнки зчитуються плакатно - швидко і доступно. А головне - візуальна форма, знайома кожному з дитинства.

Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках - фото 3

Тематика зображень досить різноманітна, більшість з них створені під впливом актуальних проблем політики, культури, навколишнього середовища і науки. Крім того, Покиданець звертається до популярних шаблонів і модних тем в соціальній мережі, використовуючи абсурдність зіткнення несумісних елементів з реального життя і гучних тем інтернет-простору.

Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках - фото 4

Нагадаємо, що раніше художник Покиданець представив в Миколаєві виставку друкованих робіт під назвою "FACEBOOK", в якій "поставив" хрест на балалайці і "засіяв" Красну площу рисом. Після чого його роботи розтиражували китайці.

Миколаївський художник епатував публіку картинами на сірникових коробках - фото 5

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв