Миколаївський чиновник, якого засудили за $580 тис. хабара, досі гуляє на свободі

Вирок ухвалений два роки тому, про позбавлення волі на 8 років, досі не набув чинності

Миколаївський чиновник, якого засудили з…

Вищий спецсуд відправив на новий розгляд справу колишнього першого заступника начальника Головного управління Держземагентства у Миколаївській області Віталія Лепехи, який два роки тому був засуджений до 8 років позбавлення волі за отримання хабара. Про це свідчить ухвала від 21 липня, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Наші гроші".

Лепеха вимагав від підприємця Олега Черемховича $580 тис за надання в оренду 1672 га державних земель запасу сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства, які знаходяться на території Первомайської селищної ради на Миколаївщині.

28 січня 2014 року Черемхович передав першу частину неправомірної вигоди у розмірі $180 тис (на той час за офіційним курсом НБУ 1,43 млн грн.) пособнику Лепехи – директору ТОВ "Юридична компанія "Юр-Консульт" Олександру Зую, з яким вони жили за однією адресою. Зуй мав отримати кошти під виглядом оплати юридичних послуг, що насправді не надавалися. У той же день Зуй і Лепеха були затримані.

23 жовтня 2014 року Ленінський районний суд м. Миколаєва засудив Лепуху до 8 років позбавлення волі, заборонив йому займати розпорядчі та адміністративні посади на 3 роки та конфіскував 1/2 частини майна. Крім того, суд позбавив Лепеху 11 рангу держслужбовця. Зуй отримав аналогічне покарання.

Крім того, суд зобов’язав Лепеху і Зуя виплатити Черемховичу 2,5 тис грн. моральної шкоди.

Лепеха та Зуй своєї вини не визнали і подали апеляцію. 18 травня 2015 року Апеляційний суд Миколаївської області залишив без задоволення їхні скарги, і не змінив вирок.

21 липня цього року Вищий спецсуд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасував ухвалу Апеляційного суду Миколаївської області і призначив новий розгляд кримінального провадження у суді апеляційної інстанції.

Вищий спецсуд вказав, що Апеляційний суд не дослідив обставини, на які вказували апелянти. Останні ж посилаються на недопустимість ряду доказів, наполягають на провокації злочину, зазначають про відсутності належних доказів санкціонування аудіо-, відеоконтролю у встановленому законом порядку, а також незаконності огляду й обшуку офісного приміщення Зуя.

Крім того, Вищий спецсуд вважає, що потрібно перевірити, чи справді Черемхович займався вирощуванням сільськогосподарських культур. А це мало істотне значення для оцінки його показань відносно обставин, які стосуються предмету доказування.
Відзначимо, що за даними Єдиного держреєстру юросіб, ФОПів та громадських формувань, Олег Черемхович зареєструвався як підприємець у 2008 році за основним видом занять – "діяльність таксі". Пізніше він припинив цю діяльність, а у грудні 2013 року зареєструвався як ФОП, основним видом діяльності якого є вирощування зернових культур. Черемхович також є директором садівничого товариства "Степное", засновниками якого є 225 осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme