Миколаївським споживачам газу без лічильників доведеться повертати борги

У нових платіжках більш ніж 63 тисячі миколаївців побачать оплату за "старими" нормами і "новими"

Миколаївським споживачам газу без лічиль…

Днями більш ніж 63 м тисячам домогосподарств Миколаївщини, які поки не оснащені лічильниками газу, прийдуть видозмінені платіжки за газ. Тим споживачам, що споживають газ за нормами, доведеться заплатити більше. А крім цього потрібно буде доплатити різницю, що нагромадилася за останні дев'ять місяців. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївгазу.

Нагадаємо, що за останні пітовра року Кабмін двічі знижував норми споживання газу, у яких не встановлені лічильники. З жовтня 2014 року для приміщень з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням - 6 куб. м на людину в місяць; з газовою плитою без централізованого гарячого водопостачання - 9 куб. м; з газовою плитою і газовою колонкою - 18 куб. м. У кінці квітня 2015 року всі норми були знижені ще вдвічі - до 3, 4,5 і 9 кубічних метрів газу відповідно.

Такі норми викликали обурення серед споживачів, які платять за лічильниками. А ті, кому їх мав встановити Миколаївгаз безкоштовно, почали ухилятися, адже за нормами їм було платити набагато менше. За словами газовиків, вони також відчули значний фінансовий дисбаланс: оплачуваний клієнтами без лічильника обсяг газу був значно менше реально спожитого.

Крапку у справі поставив суд. 28 січня 2016 року Вищий адмінсуд України визнав незаконною постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015 року, яким Уряд вдвічі знизив попередні норми споживання газу без лічильників. Згідно з постановою суду за спожитий з незаконним нормам газ споживачі зобов'язані доплатити обл- і міськгазам суму, майже аналогічну вже сплаченої за попередні дев'ять місяців.

Миколаївські газовоки пішли на "поступки" і заначають, що борг за великий період стане шоковим для людей. Тому відшкодування реструктували і розбили платіж на наступні дев'ять місяців. Таким чином, в платіжці буде вказано наступне:

1) місячна оплата за газ за "старими" нормами: тими, які діяли до зниження в квітні 2015 року та відповідали реаліям споживання газу;
2) загальна сума боргу, який "набіг" за дев'ять місяців через Постанову Кабміну, згідно з яким норми були некоректно занижені;
3) 1/9 від загальної суми боргу, яку необхідно погасити в поточному місяці.

Газовики зазначають, що цей борг не стане підставою для припинення газопостачання. Однак наголошують, що тим споживачам, які отримують пільги або субсидії, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення для коригування програми нарахувань і проведення перерахунку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme