ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївським породіллям пообіцяли полегшити проходження флюорографії

Поки жінкам для виписки з пологового потрібно ще вистояти в черзі, щоб пройти обстеження
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 18:25
ФОТО: depo.ua
Миколаївським породіллям пообіцяли полегшити проходження флюорографії
Миколаївським породіллям пообіцяли полегшити проходження флюорографії

Для виписки з пологового будинку породіллям доводиться роботи флюорограму. Для цього жінкам потрібно залишити новонароджених, якщо ще є з ким, та постояти в черзі, звідки є ризик принести з собою купу мікробів. Миколаївська активістка Яна Новохатько запропонувала зробити рентген-кабінети прямо у пологових, аби полегшити життя породіллям. Як виявилося, у цьому є складнощі. Про це сьогодні, 22 березня, йшолося під час "гуманітарної" депутатської комісії, передає Depo.Миколаїв.

Яна Новохатько аргументувала, що дитину потрібно залишити, перериваючи грудне вигодовування, а також витратити чимало часу: поїхати до медичного закладу, вистояти в черзі, пройти обстеження та повернутися. Тому активістка від "Демальянсу" запропонувала, щоб у пологових будинках встановили флюорографи.

Миколаївським породіллям пообіцяли полегшити проходження флюорографії

Проте за відповідю міського управління охорони здоров'я рентгенобладнання не передбачене у пологових. Це підтвердив і голова депутатської комісії, головний лікар лікарні №4 Сергій Мотуз. За словами депутата від Опоблоку Лариси Веселовської, наші пологові старі, тому в них у такому разі доведеться добудовувати спеціальне приміщення.

Тоді Яна Новохатько запропонувала змінити порядок виписки з пологових будинків або застосовувати пересувні флюорографи. Її підтримала Наталя Манзюк (Опоблок): за її словами, із складнощами з обстеженням стикаються 90% жінок. У Мотуза було інше бачення вирішення проблеми: породіллі можуть проходити флюорографію у лікарнях та поліклініках, що розташовані поруч. За його словами,  у 1-му центрі медичної допомоги будуть закупати флюрограф цього року. В інших лікарнях вони є.

Новохатько підкреслила, що є і проблема черг, адже не всі хочуть пропускати породіль. До того ж деякі кабінети працюють тільки до 12: як тоді встигнути пройти обстеження. Мотуз пообіцяв взяти питання під свій контроль та поговорити з головними лікарями, щоб обстеження породіль проходило без перешкод.

На комісії постало й інше питання: чи взагалі потрібно породіллям проходити флюорографію. Адже організм жінок після пологів ослаблений, до того ж можуть бути ускладнення. Тому у черзі на флюорографію можно "підхопити" хворобу. Представник благодійного фонду "Юнітус" Сергій Ваненков запропонував проводити скрінінг-анкетування, щоб виявляти жінок із групи ризику захворювань на туберкульоз, а не проводити обстеження абсолютно всім.

Миколаївським породіллям пообіцяли полегшити проходження флюорографії

З такою пропозицією не цілком погодився Мотуз, проте депутати і активісти дійшли згоди: голова комісії пообіцяв полегшити прийом породіль у лікарнях, а комісія звернулася до обласного управління охорони здоров'я щодо удосконалення процедури проходження флюорографії після виписки з пологового.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв