ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївські тепловики заявили, що встановлення лічильників заганяє їх в збитки

За словами головного інженера "Миколаївоблтеплоенерго", лічильники відіграють скоріше соціальну функцію
Depo.Миколаїв
11 березня 2016 09:08
ФОТО: depo.ua
Миколаївські тепловики заявили, що встановлення лічильників заганяє їх в збитки
Миколаївські тепловики заявили, що встановлення лічильників заганяє їх в збитки

Заборона "прикручивати" тепло у будинках з лічильниками здійняла чимало галасу серед миколаївців, які раптово не змогли більше малого того, що регулювати температуру, та що важливіше, економити. Самі ж тепловики визнають: встановлення приладів обліку не є для них рентабельним. Про це заявив головний інженер "Миколаївоблтеплоенерго" Віталій Бородін під час круглого столу вчора, 10 березня, передає Depo.Миколаїв.

Депутати міської та облради, які прийшли на круглий стіл із багатьма питаннями, розпитали, що ж за мета встановлення лічильників для самих тепловиків: "Для нас, якщо чесно вам сказати, встановлення приладів обліку на сьогоднішній день, це крок, що ми заганяємо підприємство в збитки", - сказав Бородін.

Він додає, що у Миколаєві цього року повинні 100% встановити лічильники на тепло у багатоквартирних будинках. Але для тепловиків це невигідно, оскільки велика частина інвестпрограми "Миколаївобтеплоенерго" - 40% - витрачається саме на прилади обліку. "Прилади обліку тут грають більше соціальну функцію. Ви ж бачите самі, тарифи будуть зростати, я не знаю, куди вони йдуть, але вони йдуть вгору, ніколи не бачив, щоб вони йшли вниз", - додає Бородін.

Як він зазначає, у той же час комісія з регулювання тарифів ставить рамки інвестпрограми, за якими теплокомпанії повинні розробляти енергоефективні заходи для підприємства. Зазначимо, що під час круглого столу тепловики визнали, що котельні застарілі та ручне регулювання тепла у будинках може зламати теплову систему.

Нагадаємо, що також за словами тепловиків, вихід для регулювання тепла є, але для цього потрібно встановити додаткове обладнання, ціна якого близько 50 тисяч гривень.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв