Миколаївські льотчики показали вищий пілотаж на Мальті

Вони вперше в історії України приймали участь у Мальтійському міжнародному авіашоу і одразу вразили європейців
Depo.Миколаїв
28 вересня 2016 12:48
ФОТО: depo.ua
Миколаївські льотчики показали вищий пілотаж на Мальті
Миколаївські льотчики показали вищий пілотаж на Мальті

Легендарні льотчики повернулися до Миколаєва з острова Мальта, а з ними два винищувачі СУ-27 та транспортний літак ІЛ-76. Вони вперше в історії України приймали участь у Мальтійському міжнародному авіашоу і одразу вразили європейців, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "2+2".

Наші винищувачі показали у небі карколомні віражі, більшість з яких, крім українських пілотів, ніхто не виконав. Миколаївського льотчика Олександра Оксанченко ще на початку вересня в Чехії визнали найкращим пілотом за неймовірні віражі на винищувачі. На відео за штурвалом саме він. Льотчик пишається своїм літаком: "Він дуже маневрений і дуже легкий в управлінні. Незважаючи на свою масу, він дуже граційно виглядає у повітрі".

Таких пілотів вищого класу в Україні одиниці. Саме вони полетіли на міжнародне авіашоу на Мальту, де було представлено 35 країн світу. Олександр Оксанченко каже, що виступ наших літаків спричинив фурор, а льотчиків почали впізнавати навіть по формі. 

Юрій Булавко був другим пілотом винищувача. Він розповідає, що саме на Мальті льотчики зрозуміли, що продемонстрували неймовірні фігури: петля з поворотом, бойовий розворот, коса петля з поворотом, колокол. 

Такій техніці вчать наших пілотів. Віртуозність у небі особливо важлива під час бойових дій,  кажуть льотчики: "Вона допоможе при веденні ближнього  маневреного бою".

Втім, зізнаються, що і повчитись було чому. Зокрема, пілотуванню на наднизькій висоті над морем. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв