Миколаївські депутати зібралися підвищити оренду приміщень для прокуратури і судів

Наразі структури, які фінансуються з держбюджету, сплачують за оренду комунальних приміщень лише 1 грн на рік
Depo.Миколаїв
5 жовтня 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
Миколаївські депутати зібралися підвищити оренду приміщень для прокуратури і судів
Миколаївські депутати зібралися підвищити оренду приміщень для прокуратури і судів

До міськради звернулися понад 120 суб'єктів господарської діяльності з проханням про продовження дії договорів оренди приміщень або укладення нових договорів. Проте депутатська комісії з питань ЖКГ пропонує збільшити вартість орендної плати. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Зокрема переукласти договір просить прокуратура Миколаївської області на приміщення будівлі адміністрації Корабельного району. За словами начальника відділу договірних відносин управління з використання та розвитку комунальної власності міської ради Тетяни Дмитрової, там перебувають прокуратури Вітовського та Інгульського районів. Вони об'єдналися в Миколаївську місцеву прокуратуру №2, а розташовуються за адресою: пр. Богоявленський, 314 з моменту спорудження будівлі.

Зауважимо, що на сесії міськради ще у 2011 році ухвалили положення про оренду майна, яке належить до комунальної власності міста. В ньому прописано, що всі бюджетні організації, які утримуються за рахунок державного, обласного та міського бюджетів орендують приміщення комунальної власності за 1 гривню.

Як зазначив "опоблоківець" Олег Солтис, у зв'язку з реформами в країні, чисельність працівників прокуратури зменшилася в кілька разів, а площа, яку вони займають, залишилася такою ж. "Ми виїжджали на місце, з'ясували, що всі кабінети зайняті. Вони не можуть скоротитися, бо з'явилися слідчі та інші служби, які їм потрібні", - пояснила Тетяна Дмитрова.

"Опоблоківець" Ігор Копійка заявив, що з урахуванням децентралізації та бюджету 2017 року навантаження на міський бюджет по оплаті енергоносіїв та комунальних платежів соціальної сфери збільшиться як мінімум на 300-350 мільйонів гривень: "Нам треба шукати ці гроші. Нам їх ніхто не дасть, адже в проекті бюджету вже закладено, що соціальну сферу міський бюджет буде забезпечувати сам. Це лікарні, школи, дитячі садки. Значить нехай вони за свої структури (суди, прокуратури тощо - ред.) сплачують оренду. Давайте ми встановимо якусь орендну ставку".

Димитрова пояснила, що у цьому випадку доведеться вносити зміни в Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. Але згідно з Постановою Кабміну вартість оренди приміщень для органів державної влади повинна становити 1 гривню.

Ігор Копійка заперечив: "Що таке Постанова Кабінету Міністрів України? Це не Закон" Про місцеве самоврядування в Україні", а підзаконний акт. Називайте речі своїми іменами. Треба це питання перенести, розглянути орендну ставку. Державних установ у нас дуже багато".

Димитрова наполягала, що всі зміни, які будуть вноситися до Положення, повинні пройти процедуру узгодження, а це близько трьох місяців, адже це регуляторний акт. "Якщо ви хочете, щоб нам платили орендну ставку з нового року, вони повинні були внести це в свій кошторис", - додала чиновниця.

Депутати одноголосно погодилися запустити механізм внесення змін до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. Управлінню з використання та розвитку комунальної власності міськради рекомендували направити відповідні листи всім структурам, які фінансуються за рахунок державного бюджету та орендують приміщення комунальної власності міста Миколаєва.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв