Миколаївські чиновники передали "приватникам" землі вартістю понад 30 млн грн

Обласне управління Держземагентства видало накази для відвідення приватним власникам 21 га "рекреаційної" землі під сільське господарство
Depo.Миколаїв
12 листопада 2016 15:29
ФОТО: depo.ua
Миколаївські чиновники передали "приватникам" землі вартістю понад 30 млн грн
Миколаївські чиновники передали "приватникам" землі вартістю понад 30 млн грн

На Миколаївщині посадовці Держземагенства намагалися незаконно передати у приватну власність земельні ділянки рекреаційного призначення вартістю 31,5 млн грн. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі прокуратури області.

Зокрема встановлено, що у 2013 році посадовими посадовці Головного управління Держземагентства в Миколаївської області видали 21 наказ про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою про відведення у приватну власність громадян для ведення особистого селянського господарства земельних ділянок загальною площею 21 га орієнтовною вартістю 31,5 млн. грн.

Під час видачі вказаних наказів посадовці Держземагентства в області порушили вимоги земельного та водного законодавства. Зокрема, такі землі повинні перебувати виключно у державній та комунальній власності та можуть надаватися лише у користування для спеціально визначених цілей (розміщення баз відпочинку, пансіонатів тощо). Окрім того, зазначені ділянки не придатні для вирощування сільськогосподарських культур, оскільки фактично є болотами та плавнями.

Реагуючи на порушення, прокуратурою області 8 листопада 2016 року розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), в межах якого на цей час збираються докази для пред'явлення позовів щодо повернення цих ділянок державі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв