Миколаївські бджолярі вийшли на третє місце в Україні по виробництву меду

По чисельності бджолосімей область займає четверте місце серед регіонів держави

На Миколаївщині склалися достатньо сприятливі умови для розвитку бджільництва. Джерелами медозбору є значні площі посівів сільськогосподарських культур, а також природні медоносні угіддя. Важливість галузі полягає не тільки у виробництві меду, воску та іншої продукції, але і у підвищенні врожайності соняшнику, гречки, плодоягідних, овочевих, ефіроолійних та інших культур на 25-30%, передає Depo.Миколаїв.

За даними Головного управління статистики, на початок 2016 року в області нараховувалося 168,2 тис. бджолосімей, або 6% від їх наявності в Україні. По чисельності бджолосімей область займає четверте місце серед регіонів держави. Займаються бджільництвом, в основному, господарства населення, якими утримується 99% загальної чисельності сімей.

У 2015 році товаровиробниками області було вироблено 5,8 тис.т меду, що складає 9% від обсягу продукції по Україні та відповідає третьому місцю серед регіонів. Серед продукції бджільництва не менш важливим для економіки галузі є виробництво воску, який використовується в медицині та хімічній промисловості.

Товаровиробники усіх категорій регіону щороку отримують близько 152 т цієї продукції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв