Миколаївські аптеки запевнили, що підвищення ціни на ліки залежить не від них

За словами представників аптек, вартість змінюють оптові компанії та заводи-виробники

Миколаївські аптеки запевнили, що підвищ…

Все частіше на прийомах у міського голови Олександра Сєнкевича та його заступників звучать скарги миколаївців на необґрунтоване підвищення цін на лікарські препарати в аптечних установах міста. Щоб розібратися в цьому питанні і вирішити, як можна допомогти городянам, мер Миколаєва доручив провести нараду за участю директорів аптек міста і головних лікарів миколаївських лікарень. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Сьогодні, 20 вересня, заступники міського голови Євген Шевченко і Юрій Степанець поспілкувалися з керівниками аптек. На жаль, лише шість з дванадцяти директорів аптек відгукнулися на пропозицію міської влади зустрітися і спільно вирішити проблеми, що турбують городян.

"На прийом до мера часто приходять люди зі скаргами на швидку зміну вартості медичних препаратів. Кажуть, що, наприклад, сьогодні ввечері купували за 50 гривень, а вранці наступного дня ціна вже 70 гривень. Міську владу така ситуація не влаштовує, адже вартість деяких препаратів змінюється буквально не по днях, а по годинах", - зазначив Шевченко.

Представник мережі аптек"Медицина для Вас" розповіла, що націнки аптечних закладів не перевищують розміри, встановлені постановою Кабінету Міністрів України №333: "Ціна змінюється, перш за все, у оптових компаній. У структурі ціни 85% - ціна заводу виробника, далі - ціна оптовика, а все інше - аптека. Ось і вчора опубліковано новий наказ щодо оптово-відпускних цін (ціни виробників або їх представництв), згідно з яким знову трохи підвищено вартість деяких препаратів".

Представники інших аптек підтвердили, що кожного дня в накладних бачать різні ціни. "Постачальники заздалегідь про підвищення не попереджають. Заводи-виробники пояснюють, що у них подорожчали енергоносії, субстанції закупили дорожче, ніж раніше. Це проблема державного рівня, а основний негатив отримують аптечні установи, як останні в цьому ланцюжку", - заявили представники аптек.

Юрій Степанець запропонував учасникам аптечного бізнесу взяти активну участь в роботі галузевої ради при мерії: "Всі ці проблеми треба обговорити і внести свої пропозиції на розгляд Кабінету Міністрів України".

А городянам, які вважають, що ціна на медпрепарат перевищена, слід звертатися зі скаргою на конкретну аптеку в інспекцію з контролю за цінами, вважає віце-мер.

Лариса Дергунова додала, що миколаївцям треба пояснити ситуацію, інформувати, як формуються ціни на ліки, забезпечувати зворотний зв'язок. Вона закликала керівників аптек розміщувати відповідну інформацію на офіційному веб-сайті управління охорони здоров'я міста, а також, на інтернет-порталі "Миколаївська міська рада". Крім того, жителі міста можуть ознайомитися з задекларованими оптовими і роздрібними цінами на ліки на сайті "Apteka.ua".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme