ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська "Зоря" - "Машпроект" запевнила, що не поставляла військове обладнання до Росії

На підприємстві стверджують, що не порушували заборону на на експорт товарів військового призначення до РФ
Depo.Миколаїв
26 лютого 2016 12:55
ФОТО: depo.ua
Миколаївська "Зоря" - "Машпроект" запевнила, що не поставляла військове обладнання до Росії
Миколаївська "Зоря" - "Машпроект" запевнила, що не поставляла військове обладнання до Росії

Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження миру (SIPRI) була розповсюджена інформація, згідно з якоюМиколаївське державне підприємство "Зоря"-"Машпроект" у 2015-му році нібито виконало поставку двох газових турбін DС-71 і двох DT-59 для багатоцільового сторожового корабля дальньої морської зони ВМФ Росії "Адмірал Григорович", про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі заводу. 

В лютому 2012-го року з російським замовником (ОАО "Прибалтийский Судостроительный завод "Янтарь")у "Зорі"-"Машпроект" було укладено контракт на поставку 3-х агрегатів М7Н, до складу яких входять зазначені газові турбіни.

Поставка перших двох агрегатів була виконана в 2013-му році. Остання поставка, згідно з цим контрактом, відбулася у лютому 2014 року. Один з цих агрегатів був встановлений на кораблі "Адмірал Григорович".

У жовтні 2012-го року з тим самим замовником був підписаний ще один контракт на поставку аналогічної продукції. Згідно з цим контрактом, підприємство мало поставити замовнику перший агрегат у грудні 2014 року, а другий та третій – у жовтні-грудні 2015-го року.

20 червня 2014 року розпорядженням Державної служби експортного контролю України було припинено дію дозволу на експорт товарів військового призначення до РФ. А Указом Президента України №691/2014 від 27.08.2014 було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про заходи щодо удосконалення державної військово-технічної політики".

На "Зорі" - "Машпроект" запевнили, що у зв’язку з цим роботи по замовленню були припинені. Газові турбіни ДС-71 і ДТ-59 першого агрегату на той момент були виготовлені підприємством, але стендових випробувань проведено вже не було. Все устаткування було законсервовано і відправлено до складу продукції на зберігання.
Замовника було поінформовано про неможливість подальшого виконання умов контракту у зв’язку з форс-мажорними обставинами. Відповідний Сертифікат про форс-мажорні обставини був оформлений у Торгово-промисловiй палаті Украины.

На підприємстві вважають, що поява інформації щодо поставок підприємством військової продукції для корабля РФ скоріш за все пов’язана з публікацією в ЗМІ інформації про введення до складу ВМФ РФ корабля "Адмірал Григорович" у 2015-му році, який був оснащений газотурбінними двигунами виробництва ДП НВКГ "Зоря" - "Машпроект" ще у 2013-му році.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв