ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська влада збирається аналізувати, чому комунальні підприємства збиткові

На думку мера, потрібно визначати, де ефективніше використувати комунальників, а де найманих робітників
Depo.Миколаїв
16 березня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua
Миколаївська влада збирається аналізувати, чому комунальні підприємства збиткові
Миколаївська влада збирається аналізувати, чому комунальні підприємства збиткові

15 березня в мерії представники влади та комунальних підприємств аналізували, чому комунальні підприємства працють без прибутків. Серед таких більше десяти підприємств, які увійшли в мінус. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Робоча група заслухала представників більше десяти комунальних підприємств, діяльність яких у 2015 році була збитковою. Серед них КП ДЕЗ "Океан", КП ТРК "МАРТ", КП "Міське ринкове господарство", КП "Миколаївська ритуальна служба", КП "Миколаївелектротранс", СКП "Гуртожиток" та інші. За словами мера Олександра Сєнкевича, міська влада хоче почути конкретні пропозиції, як виправити ситуацію:

"До нас надходять сигнали з різних джерел, засобів масової інформації про те, що щорічно кількість збитків по різним підприємствам збільшується. Ми хочемо зрозуміти, чому це відбувається. Якщо бізнес невигідний господареві, в даному випадку місту - потрібно шукати інші можливості. Наприклад, залучення бізнесу зі сторони", - сказав мер.

Щодо "Миколаївелектротрансу" мер зазначив, що це соціальний бізнес, який у багатьох містах збитковий. Також це не стосується житлово-експлуатаційних підприємств, прибуток яких залежить від величини тарифу. "Але якщо ми говоримо про послуги, які надаються місту, підприємство повинно бути конкурентоспроможним. Наше завдання - знизити збитковість підприємств, де можна - підвищити прибуток. У зв'язку з цим треба розуміти, де ефективно використовувати наші комунальні підприємства, а де ефективніше використовувати найману робочу силу в якості третьої сторони".

Не менш важливим аспектом діяльності комунальних підприємств мер вважає впровадження інновацій. 

Раніше повідомлялося, що "Миколаївелектротранс" вважає, що для виходу зі збитків потрібно підвищити проїзд у трамваях до 2 грн.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв