ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська влада планує закупити 5 флюорографів

На проведення капітальних ремонтів та реконструкції передбачено 15,5 млн грн
Depo.Миколаїв
24 лютого 2016 12:11
ФОТО: depo.ua
Миколаївська влада планує закупити 5 флюорографів
Миколаївська влада планує закупити 5 флюорографів

Вчора, 23 лютого, постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту заслухала інформацію щодо видатків, запланованих у міському бюджеті на галузь охорони здоров’я міста, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради. 

За інформацією заступника начальника управління охорони здоров’я міської ради Вікторії Яковлєвої, на капітальні видатки галузі охорони здоров’я міста у бюджеті розвитку заплановано 25 мільйонів гривень, у тому числі на придбання обладнання більше 9 млн гривень.

На проведення капітальних ремонтів у закладах охорони здоров’я закладено трохи більше 5 млн грн., а на проведення реконструкцій – 10,5 млн грн.

Вікторія Вікторівна детально розповіла про кожен блок. Так, у 2016 році заплановано придбати 5 флюорографів у центри первинної медико-санітарної допомоги (№№5, 6, 3, 1) та протитуберкульозному диспансері. Це дозволить забезпечити флюорографами всю первинну ланку медичних установ.

На придбання обладнання для стаціонарних відділень вирішено спрямувати по 255 тисяч гривень: це дитяча лікарня №2, міські лікарні №№3,4, ЛШМД.

Особлива увага приділятиметься укріпленню матеріально-технічної бази центрів первинної медико-санітарної допомоги, відзначила Вікторія Яковлєва: "Ми повинні забезпечити їх оргтехнікою, бо плануємо вводити електронну картку пацієнта. Крім того, поточного року заплановано відкриття двох сімейних амбулаторій, які треба укомплектувати".

Капітальний ремонт будуть завершувати у міській лікарні №4, а у лікарні №1 ремонтуватимуть захисну споруду - бомбосховище. Члени комісії зацікавилися, чому на відновлення бомбосховища спрямовують близько мільйона гривень, тоді як відділення судинної неврології, що знаходиться у цій же будівлі, перебуває практично в аварійному стані.

Лариса Веселовська додала, що треба зробити хоча б проектно-кошторисну документацію: "Два відділення падають, це судинне відділення та терапевтичне. Ми ще у грудні просили Л. Дергунову (начальника управління охорони здоров’я) звернути на це увагу. Людей класти нікуди".

"Бомбосховище минулого року обстежила спеціальна комісія ТЕБ НС, яка і внесла пропозицію привести його до ладу, враховуючи ситуацію в країні. Захисна споруда є підвальним приміщенням. Якщо його не ремонтувати, тріщини підуть по всій будівлі" - пояснив Віктор Фаюк, заступник начальника охорони здоров’я.

Врешті-решт, враховуючи звернення депутатів міської ради, прийнято рішення перерозподілити кошти та виготовити проектно-кошторисну документацію, а за підсумками півріччя розглянути питання про виділення коштіві на ремонт відділення судинної неврології лікарні №1.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв