Миколаївська влада не хоче опікуватися питаннями архітектури

У Миколаєві не готові здійснювати функції державно-архітектурного контролю, який передається на місця в рамках реформи децентралізації

Depo.Миколаїв
20 березня 2017 15:19
ФОТО: depo.ua

Про це заявив віце-прем'єр Генадій Зубко під час засідання Ради регіонального розвитку, що відбувається сьогодні, 20 березня, передає портал Depo.Миколаїв.

Зубко наголосив, що реформа децентралізації - це не лише гроші, які отримують регіони, а і повноваження, що вони мають перебрати у центральної влади. Натомість, низка обласних центрів не квапиться це робити, зокрема, це стосується функції державного будівельно-архітектурного контролю. За словами віце-прем'єра, від цих функцій фактично відмовилися Полтава, Рівне, Миколаїв, Хмельницький і Запоріжжя.

Зубко не виключив, що доведеться перейти від добровільної передачі повноважень до обов'язкової. "Беріть інструменти, відповідайте перед громадянами за самовільне будівництво, за дозвільну документацію", - закликав віце-прем'єр.

Нагадаємо, в рамках реформи децентралізації Державна архітектурно-будівельна інспекція України передає повноваження держархбудконтролю на місця. За станом на 13 березня їх отримали 19 обласних міст: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький.

З передачею повноважень місцева влада отримує можливість впливати на весь цикл будівництва – від виділення земельної ділянки під забудову до прийому завершених об'єктів в експлуатацію. Це має сприяти позитивному інвестиційному клімату та створювати додаткові зручності в отриманні дозвільних документів на будівництво, адже їх оформлення буде здійснюватися на місці.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв