ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська влада нарешті визнала будівництво скандальної мансарди незаконним

Міська влада дала незаконний дозвіл на будівництво одіозному бізнесмену Олексію Пеліпасу
Depo.Миколаїв
12 квітня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua
Миколаївська влада нарешті визнала будівництво скандальної мансарди незаконним
Миколаївська влада нарешті визнала будівництво скандальної мансарди незаконним

Вчора, 11 квітня на позачерговому вечірньому засіданні виконкому Миколаївської міськради було скасовано містобудівні умови і обмеження, видані на будівництво мансарди по вул. Декабристів, 21, кв. 22 Тетяні Глонзе, дружині скандального миколаївського бізнесмена Олексія Пеліпаса, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Центр журналістських розслідувань".

У 2013 році управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради видало Глонзе дозвіл без повного пакету документів, а також без згоди сусідів.

Отримавши "добро", Пеліпас ​​фактично захопив горище будинку, який на праві спільної власності належить всім мешканцям.

Відзначимо, що 11 квітня питання по мансарді було на порядку денному ранкового засідання виконкому. Однак через низку збурень з боку жителів, радника мера Ігоря Смородинова і депутата від партії "Самопоміч" Федора Панченко міський голова вирішив перенести його розгляд на позачергове засідання.

Радник міського голови Ігор Смородінов вимагав від управління архітектури визнати свою провину і підтвердити в суді, що "документи були видані в порушення закону".

Мешканка будинку Світлана Дробина повідомила, що її сусіди більше року домагаються від міськвиконкому скасування незаконного рішення.

"Виходить для виконкому та управління архітектури бажання однієї людини важливіше, ніж право власності всіх інших мешканців будинку", - заявила Дробина.
У свою чергу, в.о. головного архітектора міста Марина Калмикова повідомила, що управління архітектури не може скасувати видані їм же умови.

У підсумку, мер Миколаєва Олександр Сенкевич на вечірньому засіданні виконкому, посилаючись на Закон України "Про місцеве самоврядування" заявив, що виконком має право коригувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів. З огляду на те, що містобудівні умови, за даними словника української мови, можуть бути названі актом, він запропонував скасувати незаконно виданий дозвіл управління архітектури.

Нагадаємо, що обурені мешканці вже більше року намагаються через суд зупинити незаконне будівництво мансарди і розблокувати вхід на горище. До слова, на горищі знаходиться система опалення будинку, кабелі інтернету і супутникового телебачення, на горище ведуть пожежні сходи, які надають можливість жителям нижніх поверхів рятуватися від пожежі, знаходяться інженерні комунікації та технічні пристрої. Більш того, як повідомляють мешканці, будівельні роботи суттєво вплинули на технічний стан будинку, в квартирах №№21 і 23 почали з'являтися тріщини на стелі і стінах.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв