ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська влада хоче звільнити мости від вантажівок

Чиновники мають намір організувати рух великовантажного транспорту в обхід мостів
Depo.Миколаїв
30 березня 2016 10:15
ФОТО: depo.ua
Миколаївська влада хоче звільнити мости від вантажівок
Миколаївська влада хоче звільнити мости від вантажівок

Вчора, 29 березня, постійна депутатська комісія з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста розглянула зміни і доповнення, які пропонується внести до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Миколаєва на 2015-2019 роки, про цеDepo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Як розповів директор департаменту Андрій Палько, в Програмі враховані усі сучасні тенденції у сфері житлово-комунального господарства, які визначає вітчизняне законодавство. Крім того, документом передбачено вирішення актуальних проблем городян. Так, наприклад, у документі передбачено заходи з розвитку ОСББ, а також виконання робіт, спрямованих на підвищення енергоефективності. "Тут розписаний підрозділ з ОСББ, підрозділ з енергоефективності. Віяння, які визначають державні програми, бажання споживачів ми постаралися максимально врахувати", - відзначив Андрій Палько.

Крім того, у рамках програми передбачається створення комунального підприємство, яке б займалося благоустроєм миколаївських парків, зелених зон, а також місць відпочинку: "У нас є КП "Парки", але воно підпорядковане управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини. Тому ми у програмі поки прописали створення такого комунального підприємства. Але можливо буде реорганізація зазначеного КП. Тоді необхідно внести зміни до статуту, перепідпорядкувати його департаменту ЖКГ. Управління культури не проти, щоб КП "Парки" було передано департаменту ЖКГ, тому що це логічно".

Планується виділити гроші й на ремонт миколаївських мостів, а також розвантажити їх, направивши великовантажний транспорт в об'їзд: "На даний момент стоїть питання про те, щоб організувати рух великовантажного транспорту в обхід наших мостів, тому що вони не розраховані на сьогоднішнє навантаження. За законодавством України на дорогах державного значення транспорту понад 40 тонн бути не повинно. В реальності ж ми бачимо і 100 тонн й іноді 120 тонн".

Також програмою передбачається виділення 3,4 млн на утримання бездомних тварин. Частково ці гроші підуть і на розвиток Центру захисту тварин. У рамках Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Миколаєва планується виділити близько 10 млн грн на утримання ліфтового господарства міста.

Депутат від "Опоблоку"Ігор Копійка запропонував відкоригувати програму, перенаправивши частину грошей з одних статей витрат на ремонт житла, тротуарів і дорожнього покриття.

"У нас було 20 млн на придбання спецтехніки. Я пропоную звідси зняти 3,86 млн. Також у нас були гроші на покупку 2 бульдозерів для звалища. Я думаю, що у цьому році буде досить одного бульдозера. Ще ми знімаємо гроші з коштів, передбачених для покупки двох екскаваторів для ритуальної служби - одного екскаватора буде досить. Передамо гроші на капітальний ремонт житла", - сказав Ігор Копійка.

Крім того, народний обранець пропонує перенаправити гроші, передбачені на ремонт Аляудського моста, також на реконструкцію житлового фонду. На його думку, витрачати 3,36 млн. грн. на ремонт цього мосту, який, крім іншого, служить переправою для морських піхотинців, - недозволена розкіш.

"Сьогодні, судячи зі стану Аляудського моста, по ньому можна ходити, їздити. Там немає ні нашого житлового фонду, там немає наших людей, які у місті Миколаєві живуть. Військові сьогодні прокладають інший маршрут. Я думаю, що, замість того, щоб вкладати більше 3 мільйонів в ремонт однієї переправи, ми краще витратимо їх на ремонт житлового фонду. Так, сьогодні там не пройде важка техніка. Але проїзд є. Про свою бронетехніку військові повинні думати самі", - відзначив Ігор Копійка.

Члени депутатської комісії підтримали озвучені пропозиції. Але остаточно це питання має вирішити весь депутатський корпус. Під час сесії міськради депутати приймуть рішення, вносити або ж не вносити зазначені зміни і доповнення до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Миколаєва.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв