Миколаївська влада хоче зробити обсерваторію кращою в Україні та Східній Європі

Олександр Сєнкевич зазначив, що місто не може фінансувати оновлення обсерваторії, оскільки вона знаходиться в обласному підпорядкуванні
Depo.Миколаїв
28 вересня 2016 09:55
ФОТО: depo.ua
Миколаївська влада хоче зробити обсерваторію кращою в Україні та Східній Європі
Миколаївська влада хоче зробити обсерваторію кращою в Україні та Східній Європі

Вчора, 27 вересня, мер Олександр Сєнкевич привітав учасників міжнародної конференції "Актуальні питання наземної спостережної астрономії", яка проходить в науково-дослідному інституті "Миколаївська астрономічна обсерваторія" за підтримки Міністерства освіти і науки України, Української астрономічної асоціації, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради. 

50 представників 13 астрономічних організацій України та світу зареєструвалися для участі у заході.

Директор обсерваторії Олександр Шульга провів короткий історичний екскурс, спробувавши за 15 хвилин переказати історію роботи обсерваторії протягом 195 років: "Засновано Миколаївську обсерваторію у 1821 році. З 2002 року вона має статус науково-дослідного інституту, а з 2007 - включена до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Чим же займалися співробітники обсерваторії? Головне, це, звичайно, каталожні спостереження. Перший каталог був створений в 1830-34 рр. і називався "5-й лист карти зоряного неба Берлінської академії наук". У ХХ столітті були створені 4 абсолютних каталоги, що є вищим класом для астрометрично - позиційних спостережень. Останній каталог містить 4,5 млн. зірок, це теж досить високий рівень роботи. На сьогоднішній день ведеться спостереження за потенційно небезпечними астероїдами, які підходять до Землі на відстань 36 тис. км. За весь період діяльності обсерваторією використовувалися 18 телескопів. Останніх п'ять виготовлені співробітниками НДІ".

Міський голова Олександр Сєнкевич з жалем зазначив, що місто не може фінансувати оновлення обсерваторії, оскільки вона знаходиться в обласному підпорядкуванні: "Обсерваторія є частиною культурного коду міста Миколаєва. Сподіваюся, що разом з обласною владою ми зробимо все, щоб наша обсерваторія стала як мінімум кращою в Україні, а може, і кращою у Східній Європі. З кадровим потенціалом проблем немає. Тут працюють люди з високою самовіддачею, які бачать свою місію в збереженні наукової спадщини для майбутніх поколінь".

Подякувавши колективу обсерваторії за плідну роботу, Олександр Сєнкевич вручив Почесні грамоти міського голови Ользі Ковилянській, Оксані Мандриці, Василю Дашицькому. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв