Миколаївська сепаратистка хотіла "вибити" оренду для своєї організації

Депутатська комісія не дійшла згоди щодо продовження строку оренди для "Центру російської культури"
Depo.Миколаїв
27 травня 2016 10:57
ФОТО: depo.ua
Миколаївська сепаратистка хотіла "вибити" оренду для своєї організації
Миколаївська сепаратистка хотіла "вибити" оренду для своєї організації

Лідер громадської організації "Центр російської культури "Рось", активна учасниця сепаратистських мітингів Євгенія Бондаренко просила комісію ЖКГ продовжити термін оренди приміщення для їхньої організації. Позитивної відповіді прихильниця "руского міра" так і не дочекалася, проте депутати розглянуть це питання знов. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Голова комісії Олександр Репін ("Самопоміч") та її секретар "опоблоківець" Олег Солтис разом перевірили приміщення організації, але їхні думки з приводу продовження оренди розділилися. На думку Репіна, оренду продовжувати було б неправильно, оскільки члени "Центру росіської культури" були помічені на проросійських акціях.

"На сьогоднішній день дати преференції центру з такою назвою не можна, це особисто моя думка. Якось треба враховувати сьогоднішню політичну обстановку. Те, що я бачив, - не вважаю громадською організацією. Стоїть стіл обідній, пару диванів і самовар. За умови, що ці організації були помічені в 2014 році не з того боку барикади, потрібно відмовити", - зазначив Рєпін.

БППшник Євген Римар також додав, що організація платить за оренду невелику суму для міськбюджету - 875 гривень - і враховуючи її антиукраїнську діяльність, було б некоретно вирішити питання на їхню користь.

Євгенія Бондаренко апелювала, що в основному в приміщенні збираються літні люди, які вивчають російську культуру та історію, а іноді в організацію приходить священик і проводяться релігійні засідання. За її словами, діяльність центру ніяк не суперечить законодавству України.

"Опоблоківці" стали на захист Бондаренко. Ігор Копійка і Олег Солтис сказали, що хочуть об'єднувати миколаївців, а не нагнітати ситуацію політичної та міжнаціональної ворожнечі, тому оренду потрібно продовжувати. Такі заяви викликали обурення "азовців", які також прийшли на комісію. Вони нагадали депутатам, як "Центр російської культури" згадував загиблих терористів так званих "ЛДНР", писав пропагандистські вірші про ополченців і намагався дестабілізувати ситуацію в місті.

Також заперечували проти продовження оренди депутати від "Самопомочі" Тетяна Суслова та Світлана Таранова, які не є членами комісії з ЖКГ. Таранова емоційно сказала колезі по міськраді Копійці, що якщо він не заперечує діяльності "Центру російської культури" в Миколаєві, то нехай прийде на черговий похорон українських бійців, які гинуть в АТО, і скаже це в очі родичів військових.

Депутати так і не змогли дійти спільної думки. Питання не набрало необхідної кількості голосів. Тепер його мають перенести на наступне засідання комісії.

Нагадаємо, що Євгенія Бондаренко у 2014 році була активною учасницею сепаратистських мітингів у Миколаєві, де заявляли про створення "Миколаївської народної республіки". Цього року проросійські активісти вийшли з підпілля та вшанували свого "колегу" Андрія Гончарука, який воював на стороні терористів та загинув на Донбасі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв