Миколаївська "могилянка" збирається "вибивати" житло для викладачів-медиків через владу

У виші також є плани закупівлі квартир за рахунок коштів, які сплачуватимуть за навчання іноземці
Depo.Миколаїв
31 травня 2016 17:28
ФОТО: depo.ua
Миколаївська "могилянка" збирається "вибивати" житло для викладачів-медиків через владу
Миколаївська "могилянка" збирається "вибивати" житло для викладачів-медиків через владу

Із відкриттям спеціальності "Медицина" у миколаївській "могилянці" виникає питання, де ж будуть жити студенти та викладачі, адже останніх мають запрошувати з інших міст. За словами ректора Леоніда Клименка, гуртожитки є і ще мають передати будівлю. А ось питання з житлом для викладачів він називає болючим і не збирається його вирішувати самотужки. Про це стало відомо під час сьогоднішньої прес-конференції, повідомляє Depo.Миколаїв.

В університеті планують проводити навчання за двома потоками: студенти першого навчатимуться українською, на другому - російською та англійською. Це будуть іноземці. "Є домовленість, що до нас повинні направити близько 50 іноземців, тому що ми маємо ліцензію на підготовку як українців, так і громадян іноземних держав і людей без громадянства", - розповів ректор Леонід Клименко.

Набір іноземців є необхідним, оскільки вони навчатимуться за контрактом. А вартість навчання для іноземців, за словами очільника університету, не менше трьох тисяч доларів на рік: "Ви розумієте, що українці три тисячі доларів на рік платити не будуть".

За рахунок коштів, сплачених іноземцями, університет збирається розширювати матеріальну базу, в тому числі купувати квартири для докторів наук. Розраховувати на подарунки, як зазначає Клименко, не збираються, проте і купувати за рахунок вишу житло для інших "непрофесорів" теж не будуть:

"Шановні, це питання не нашого університету, відкриття медичного інституту та підготовки медиків - це питання загальне Миколаївської області. І тут я вже буду тиснути і на мера, і на губернатора з точки зору допомоги. Шановні, ми ж не благодійний фонд, ми ж не можемо дбати про медичне облсуговування всієї Миколаївської області, власними силами створюючи це все. Необхідна допомога. Дайте квартири хоча б не для кандидатів наук, тільки для самих провідних докторів, академіків і так далі, тоді тут буде високий рівень освіти. Це не таке щось надзвичайне просимо. В асфальт закатують мільйони, а квартира коштує 30-40 тисяч доларів, і ми будемо мати кваліфікованого фахівця у Миколаєві. Але шановні, допомагайте. Не все повинен університет все робити власними силами, може надірватися", - сказав Клименко.

Ректор запевняє, що студентів є де розмістити. Останніми роками є тенденція щодо скорочення їхньої чисельності у вишах, і вона триває. Також очільник вишу додає, що в університеті є три гуртожитки і ще один два роки тому приєднали - будівлю на Логовенка, яку перебудували і там планують розмістити іноземців. "Є домовленість, що під гуртожиток нам місто віддає ще один будинок у мкр "Північному". Це все кошти", - сказав Клименко.

Ректор зазначає: університет не розраховує, що з бюджету "посипляться" кошти на меблі, ремонт та житло.

Раніше повідомлялося, що "могилянка" має намір перетворити недобудову, де знайшли Макар, на університетську клініку.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв