Миколаївська митниця дає добро на експорт металобрухту, незважаючи на заборону суду

Тимчасову заборону експорту наклав Окружний адмінсуд Киеєва
Depo.Миколаїв
26 травня 2016 11:53
ФОТО: depo.ua
Миколаївська митниця дає добро на експорт металобрухту, незважаючи на заборону суду
Миколаївська митниця дає добро на експорт металобрухту, незважаючи на заборону суду

Державна фіскальна служба України здійснює оформлення дозвільних документів на експорт брухту чорних металів, зокрема, через Миколаївську митницю, незважаючи на тимчасову заборону експорту металобрухту з України. Її наклав Окружний адмінсуд Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) про незаконність прийнятих документів по лому. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на Інтерфакс.

Агентство посилається на документи, згідно яких електронні митні декларації видані Миколаївській митницею ТОВ "Северстальком" (Київ) і ТОВ " Техно-Агросервіс "(Запоріжжя) на експорт брухту чорних металів. При цьому одержувачем обох партій металобрухту значиться компанія Icdas Челік Enerji Терсане ве Ulasi м San. A.S. (Туреччина).

Дата дозвільної позначки Миколаївської митниці на експорт товару - 24 травня поточного року. На запит агентства в ДФС з проханням пояснити причини видачі дозвільних митних документів на експорт металобрухту відповідь на момент виходу матеріалу не надходив.

Зазначимо, що "Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа - Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу міністерства №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ в рамках забезпечення цих позовів. Крім того, відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Мін'юсту відкрив виконавче провадження за відповідним виконавчим визначенням Окружного адміністративного суду Києва в рамках забезпечення позову компанії "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ про припинення дії наказів і видачі дозволів на експорт металобрухту.

При цьому ухвалою суду призупиняється дія наказів МЕРТ №446 і №519 про реєстрацію, оформлення та видачу карток реєстрації-обліку зовнішньоекономічних контрактів від 16 і 28 березня 2016 року відповідно. Також МЕРТ заборонено реєструвати і оформляти картки на експорт на підставі цих наказів. Крім того, ДФС і її територіальним органам заборонено проводити митне оформлення експортованого металобрухту, на який оформлені картки реєстрації, видані МЕРТ з 16 березня 2016 року.

Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність в 2015 році брухту році сумарно простоював 63 діб. Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т) - за даними об'єднання "Металургпром". Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став експорт. Згідно з даними ДФС, в минулому році він склав 1213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

 Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Микол