Миколаївська міськрада затвердила новий склад виконкому

"Нашекраївці" пролобіювали кандидатуру колишнього віце-мера Юрія Андрієнка
Depo.Миколаїв
25 жовтня 2016 15:58
ФОТО: depo.ua
Миколаївська міськрада затвердила новий склад виконкому
Миколаївська міськрада затвердила новий склад виконкому

Після затвердження віце-мерів, обрання секретаря міськради депутати також визначилися зі складом виконавчого комітету. "Нашекраївці" запропонували туди кандидатуру колишнього віце-мера Юрія Андрієнка. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

За проектом рішення, у виконкомі має бути десять осіб. Міський голова туди потрапляє автоматично. Також Сєнкевич запропонував включити до складу виконкому віце-мерів, керуючу справу Інну Бичковську та начальника служби у справах дітей. "Нашекраївці" також запропонували кандидатуру екс-віце-мера Юрія Андрієнка. Зауважимо, що останній працював при "регіоналах".

Колишній мер Юрій Гранатуров завявив, що за законом депутат міськради не має права бути членом виконкому. Тому виникає колізія: новообраному віце-меру, депутату міськради Олександур Омельчуку або потрібно скласти повноваження, або він не може увійти до складу виконкому. Секретар міськради туди входить автоматично.

За включення до складу виконкому Тетяни Козакової депутати також не могли голосувати, оскільки вона офіційно не затверджена на посаді: їй потрібно пройти спецперевірку. Таким чином вона поки залишається депутатом міськради.

Сєнкевич пропонував проголосувати за кількісний склад та вісьмох кандидатів, а наступного засідання сесії - ще за Омельчука та Козакову. Ростислав Філевський знов наполягав, що проект рішення не опублікували на сайті міськради за 20 днів. Тому потрібно виконати вимоги закону: за цей час Омельчук складе повноваження, а Козакова пройде спецперевірку.

Зауважимо, що депутат від "Самопомочі" Сергій Ісаков також нагадав, що Юрій Андрієнко під час Революції Гідності підписував звернення до суду про розгін Майдану. А голова фракції БПП Володимир Криленко зауважив, що обговорювали лише кількісний склад виконкому та включення до нього віце-мерів, а не інших осіб. "Самопоміч" також заявила, що питання є до Андрієнка і потрібно голосувати за кожну кандидатуру окремо.

Зрештою, міськрада голосувала за затвердження кількісного складу - вісім осіб. А за кандидатуру Андрієнка окремо. За нього віддали голоси лише 18 депутатів, п'ять були проти, не голосували 24, утрималися чотири.

Тоді міськрада пішла на перерву з головами фракцій - буквально дві хвилини. Повернувшися, депутати внесли зміни до рішення, зокрема включення до складу виконкому Андрієнка. Рішення набрало 34 голоси "за", не голосували п'ятеро, утрималися двоє. За словами мера, це тимчасове рішення і наступного сесійного дня буде проголосоване знов.

Нагадаємо, що у Миколаєві депутати нарешті обрали секретаря міськради та віце-мерів. Одним з них став екс-регіонал, а нині "опоблоківець" Олександр Омельчук.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв