ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївська делегація поїде у Торонто на Українсько-Канадський бізнес-форум

Раніше вже було підписано Меморандум про співпрацю між Миколаївською облдержадміністрацією та Канадсько-українською торговою палатою
Depo.Миколаїв
4 березня 2016 14:53
ФОТО: depo.ua
Миколаївська делегація поїде у Торонто на Українсько-Канадський бізнес-форум
Миколаївська делегація поїде у Торонто на Українсько-Канадський бізнес-форум

Миколаївська делегація влітку планує відвідати Канаду. Про це стало відомо сьогодні, 4 березня, під час зустрічі голови облдержадміністрації Вадима Мерікова з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком, повідомляє Depo.Миколаїв.

Посол розповів, що вже влітку у м. Торонто заплановано Українсько-Канадський бізнес-форум. Він переконаний, що такий захід дасть можливість обмінятися досвідом та знайти нові контакти для бізнес-кіл.

Вадим Меріков підтвердив, що миколаївська делегація планує взяти участь, тим паче, що у рамках договору між Україною й Канадою щодо створення зони вільної торгівлі, передбачається безмитний доступ українських виробників соняшникової олії, цукру, кондитерських виробів, напоїв, соків, меду, виробів з текстилю на канадський ринок. А в довгостроковій перспективі – високотехнологічного обладнання та промислових товарів.

Голова облдержадміністрації розповів, що в рамках реалізації Стратегії розвитку 2020 Миколаївщина збільшила вантажообіг на 5,2%, що склало 27 млн. тон. За результатами минулого року експорт товарів та послуг склав 1,8 млрд. доларові США та майже в 3 рази перевищив об’єми імпорту. Вадим Меріков відмітив, що миколаївські порти лідери з перевалки олійних та зернових культур.

Роман Ващук зазначив, що сьогодні відвідає термінал "Nobel", де ознайомитися з будівництвом та потужностями, адже компанія придбала саме канадські технології (порядку 20 млн. доларові США).

Роман Ващук подякував за підтримку в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги. Так, в області активно реалізується "Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва", в якому облдержадміністрація виступає бенефіціаром. 7-річний проект реалізується через менонітське Асоціацію економічного розвитку (MEDA) на території 4-х областей (Херсонській, Одеській, Запорізькій та Миколаївській).

Бюджет проекту – 19,3 млн канад. долл. в рамках проекту вже проведено 6 "круглих столів" і зареєстровано 2 тис. учасників – аграрії малого та середнього бізнесу.
Миколаївщина використала нові підходи, залучивши до реалізації проекту місцеві бібліотеки, що дало можливість проінформувати велику кількість представників аграрного сектору.

Нагадаємо, що під час інвестиційного форуму "Миколаївщина – надійний партнер" в жовтні 2015 року було підписано Меморандум про співпрацю між Миколаївською облдержадміністрацією та Канадсько-українською торговою палатою з метою налагодження прямих контактів з канадськими партнерами.

Під час зустрічі обговорили й питання агропромислового та морегоспордарського комплексів, розвитку туристичної галузі, соціально-економічний розвиток області та реалізація реформ, допомога демобілізованим та переселенцям, а також плани подальшої співпраці.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв