ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївщина побила антирекорд із підліткової захворюваності на туберкульоз

При середньому українському показнику захворюваності 23,4 в області він становить 72,3.
Depo.Миколаїв
24 березня 2016 18:10
ФОТО: depo.ua
Миколаївщина побила антирекорд із підліткової захворюваності на туберкульоз
Миколаївщина побила антирекорд із підліткової захворюваності на туберкульоз

Миколаївські медики занепокоєні зростанням рівня захворюваності на туберкульоз серед підлітків. Зростання відбулося на 43,8%, у 2015 році захворіло 39 неповнолітніх мешканців Миколаєва та області. Такі дані озвучили медики під час круглого столу до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Участь у засіданні круглого столу брали головні лікарі міських та обласних лікувальних закладів, а також центральних районних лікарень Миколаївщини, фахівці-фтизіатри.

Обласний дитячий фтизіатр Світлана Стригуль висловила занепокоєння зростанням захворюваності на туберкульоз дітей до 17 років. Показники зросли на 43,8%: у 2015 році захворіло 39 неповнолітніх мешканців Миколаєва та області. За інформацією медиків, Миколаївщина посідає третє місце в Україні за кількістю дітей, яким поставили цей діагноз. У обласному центрі за минулий рік зареєстровано один випадок захворюваності дітей до 14 років та шість випадків захворюваності серед підлітків.

Миколаївська область за кількістю випадків захворюваності на туберкульоз серед підліткової категорії посідає перше місце по Україні: якщо середній показник захворюваності по країні становить 23,4, то показник нашої області становить 72,3.

Згідно із структурою захворюваності, майже 60% випадків зафіксовано у 15-17-річних юнаків та дівчат. Медики називають цю ситуацію критичною і вирішили розробити алгоритм роботи в осередку туберкульозної інфекції. Цей алгоритм вони сьогодні ж обіцяють відправити всім районам для ознайомлення та внесення доповнень і пропозицій.

Обласний фтизіатр додала, що оскільки немає чіткого протоколу по роботі з дітьми та підлітками, відсутній чіткий протокол по роботі у осередках туберкульозної інфекції, на жаль, немає рекомендацій з лікування дітей в осередках туберкульозних інфекцій, медпрацівники повинні взяти все у власні руки та ефективно відпрацювати алгоритм дій для себе.

Зазначимо, що сьогодні на головній вулиці міста проводилося безкоштовне обстеження миколаївців (флюорографія та експрес-тест на ВІЛ/СНІД), а медичні працівники надавали свої консультації всім бажаючим.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв