Миколаївгаз заявив, що опалювальний сезон може зірватися через борги тепловиків

Підприємства теплокомуненерго заборгували понад 15 млн грн
Depo.Миколаїв
4 серпня 2016 15:48
ФОТО: depo.ua
Миколаївгаз заявив, що опалювальний сезон може зірватися через борги тепловиків
Миколаївгаз заявив, що опалювальний сезон може зірватися через борги тепловиків

В кінці липня 2016 року борг підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) Миколаївської області за послуги з розподілу природного газу склав 16,8 млн грн. Якщо ця заборгованість не буде погашена найближчим часом, ПАТ "Миколаївгаз" буде змушене припинити газопостачання тепловиків, що поставить під загрозу початок опалювального сезону в Миколаївській області. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі "Миколаївгазу".

Транспортуванням природного газу від НАК "Нафтогаз України" на адресу великих ТКЕ на договірній основі займається ПАТ "Миколаївгаз". У компанії зазначають, що зарах низка теплоенергетичних підприємств Миколаївської області вчасно не розрахувалася за послугу розподілу природного газу, що стало причиною чималої боргу.

Основна частка заборгованості припадає на такі підприємства, як ПАТ "НТЕЦ" - 8,67 млн грн, ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" - 6,73 млн грн, КП ПМР "Тепло" - 1,3 млн грн. "Ми розуміємо, що у "тепловиків" зараз значні фінансові проблеми, але у нас вони теж є. І ця ситуація ще більше погіршує наше становище. Тариф розподілу - єдине джерело доходу компанії. Засоби, які ми отримуємо з свого тарифу, направляються на реалізацію всієї господарської діяльності ПАТ "Миколаївгаз" - обслуговування і ремонт газотранспортної системи області, закупівлю матеріалів і устаткування для здійснення робіт. Крім того, нам потрібно платити зарплату співробітникам, оплачувати податки і багато іншого. Відсутність коштів не дозволяє нам виконувати всі наші фінансові зобов'язання і проводити роботи з підготовки до наближається опалювального сезону в повному обсязі", - коментує ситуацію комерційний директор "Миколаївгазу" Ірина Лістова.

Судові рішення на користь ПАТ "Миколаївгаз" зобов'язали підприємства ТКЕ погасити заборгованість перед газорозподільної компанією, проте цей процес рухається вкрай повільно. Якщо "тепловики" не розрахуються з боргами вчасно, це може привести до зриву початку опалювального сезону в області.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв