ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаїв хочуть перетворити на "Смарт Сіті"

Строки ставлять до 2021 року
Depo.Миколаїв
27 лютого 2016 15:23
ФОТО: depo.ua
Миколаїв хочуть перетворити на "Смарт Сіті"
Миколаїв хочуть перетворити на "Смарт Сіті"

Після проведення "Форуму розвитку Миколаєва" та презентації результатів соцдосліджень з якості життя у місті, представили і фінальний проект створення "Агенції розвитку Миколаєва". Запрошений міжнародний експерт Марко Дошляк розповів, як саме буде проводитися розвиток міста і яких результатів слід чекати. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

На заході були присутні громадські працівники, представники бізнесу, експерти та мер Олександр Сэнкевич. Марко Дошляк розповів, що до 2021 року Миколаїв повинен стати центральним вузлом розвитку Півдня України, щоб його визнали важливим стратегічним вузлом північній частині Причорномор'я на міжнародному рівні. За цей час потрібно безперервно аналізувати найкращі технологічні рішення, впроваджувати їх у життя. На думку експертів, це повинно забезпечити Миколаєву статус "Смарт Сіті", який присвоюють європейськими містами з високими темпами розвитку і продуктивності.

Щоб досягти такого статусу і рівня розвитку за п'ять років, необхідно всього 4 напрями роботи. Перший - розвиток міста, орієнтований на стійке середовище проживання громадян. Слідом становлення безпечного і надійного середовища для інвестицій як основи подальшого економічного розвитку. Третій пункт - збалансоване і комплексне вдосконалення якості життя в Миколаєва, а також удосконалення інституційного середовища і процесу управління.

Зазначимо, що учасники презентації назвали це скоріш загальною картиною, а не конкертними кроками, зокрема відсутністю визначення про бренд міста. На думку присутніх, таку програму можна написати і застосувати абсолютно до будь-якого міста. Так, викладач ЧДУ ім.П.Могили обурився, що за 5 років неможливо провести всю запропоновану роботу, і концепція повинна бути розписана на 20-30 років.

Зрештою мер Олександр Сєнкевич оголосив про створення оргкомітету з розробки стратегії розвитку Миколаєва та підкреслив, що всі бажаючі городяни можуть взяти участь в розробці програми, запропонувати свої варіанти.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв