ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаєву потрібна армія двірників: бажаючих працювати немає

Вакантні посади є, але безробітні від них "відмазуються"
Depo.Миколаїв
14 березня 2016 18:10
ФОТО: depo.ua
Миколаєву потрібна армія двірників: бажаючих працювати немає
Миколаєву потрібна армія двірників: бажаючих працювати немає

Безробітні, які перебувають на офіційному обліку, не бажають працювати. Про це в ході виїзної апаратної наради сьогодні, 14 березня, зазначила керівник Центрального районного центру зайнятості Світлана Мойса, повідомили Depo.Миколаїв у прес-службі міськради.

Представники підприємств, на яких є вакантні місця, скаржаться, що безробітні приходять до них і просять заздалегідь поставити позначку, що людина не відповідає вимогам. "Рівень заробітних плат, які пропонує служба зайнятості, значно нижчий від розміру допомоги по безробіттю. Максимальний розмір допомоги по безробіттю сьогодні становить 5 мінімальних заробітних плат, а середня зарплата по вакантних місцях - 2 500 грн.", - розповіла Мойса.

На сьогодні тільки в Центральному районному центрі зайнятості є 18 вакансій двірників, місто потребує армії двірників, але бажаючих мести вулиці немає. Міська влада пов'язує це із низькими зарплатнями: "Яка може бути мотивація у людини йти працювати, якщо допомога з безробіття в 5 разів більше мінімальної зарплати, а зарплата, яка пропонується, в 2 рази вище. Чому на рівні держави не можна взяти ці гроші і дати в якості вхідного допомоги людям, які починають працювати, а допомогу по безробіттю знизити з 5 тис. грн до двох", - сказав мер Олександр Сєнкевич.

Питання про притягнення більшої кількості людей на прибирання вулиць і правильного фінансування та узгодження цих робіт Олександр Сєнкевич порушував сьогодні і в департаменті ЖКГ, і в адміністрації Центрального району. 

"Працівники ЖЕКу збирають сміття, листя і дзвонять в "15-88" з проханням прибрати сміття. Хто за це відповідає? Департамент. Департамент каже, що адміністрації районів. Адміністрація каже: "Купа невелика. Повинні двірники прибирати". Двірники переконують, що велика, що це стихійне звалище, повинен район прибирати. Район готовий прибирати, але хоче, щоб двірники завантажили сміття в машини. Ідіотизм. Так склалося роками. Необхідно вибудувати точну схему: одні повинні працювати, а інші контролювати якість виконання роботи", - сказав мер.

Голова адміністрації Центрального району Ігор Волков назвав систему вбирання найефективнішою у своєму районі та запропонував цей досвід передати в адміністрації інших районів: "Наш район розділений на зони, працюють патрульні машини. Також прибирання листя виведено в окрему статтю витрат. У нас все листя було вивезена ще в грудні 2015 року. Ми ніколи не відмовляємо нашим житлово-комунальним підприємствам у виділенні техніки для вивезення сміття".

Раніше повідомлялося, що через опоблоківців комунальникам доводиться прибирати вулиці вручну.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв