Меріков поклопоче проти знесення пам'ятника "Синам Баштанської республіки"

Місцеві депутати та населення виступили проти знесення пам'ятника та перейменування одноіменної вулиці
Depo.Миколаїв
31 травня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua
Меріков поклопоче проти знесення пам
Меріков поклопоче проти знесення пам'ятника "Синам Баштанської республіки"

В Баштанці, що на Миколаївщині розгорівся скандал навколо знесення пам'ятника "Синам Баштанської республіки" та перейменування одноіменної вулиці. Депутати місцевої райради звернулися до голови Миколаївської ОДА Вадима Мерікова з проханням не демонтувати пам'ятник, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА. 

Зважаючи на резонанс, який викликало дане питання Меріков погодився ще раз направити звернення до Інституту національної пам'яті: "Декомунізація - це Закон, а не моя примха. В даному конкретному випадку, я піду на зустріч громаді і підготую повторне звернення на Інститут національної пам'яті. Також звернуся до народних депутатів від групи "Миколаївщина", щоб вони винесли питання на розгляд комітету Верховної Ради України".

При цьому Вадим Меріков акцентував увагу, що: «Дев'ять місяців повноваження були у громад, рад і міських голів, протягом 3-х місяців повноваження були у мене, як голови обласної державної адміністрації. Ми до обговорення залучили велику кількість фахівців, краєзнавців, істориків, щоб обгрунтувати перейменування. Де є спірні питання - однозначно ми будемо підходити до їх вирішення, максимально враховуючи думку громади, але це не масове явища, а скоріше виняток з правил".

Нагадаємо, що раніше депутати Баштанської райради направили до голови ОДА звернення, в якому запевнили, що пам’ятник "Синам Баштанської республіки" є символом віковічного прагнення українського селянства до гідного життя на своїй рідній землі, який був встановлений в 1971 р. в центрі міста, як нагадування нащадкам про героїчні подвиги минулого покоління.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв