Медики констатують зниження захворюваності туберкульозом на Миколаївщині

а підсумками 2015 року по рівню захворюваності Миколаївська область посіла шосте місце в Україні

Медики констатують зниження захворюванос…

Південно-східні регіони України, в тому числі Миколаївська область відносяться до зон високого ризику захворювання на туберкульоз, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі облздраву.

Завдяки наполегливій та самовідданій роботі медиків за останні роки вдалося досягти вагомих успіхів та значно знизити й стабілізувати показники захворюваності і смертності від туберкульозу. За підсумками 2015 року по рівню захворюваності область посіла шосте місце в Україні після Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Київської областей.

Пік захворюваності на туберкульоз в області зафіксований у 2004 році, і склав 114,9 на 100 тис. населення. Завдяки виконанню комплексу протитуберкульозних заходів програм захворюваність на туберкульоз в області знизилась на 40% і у 2015 році склала 69,0 на 100 тис. населення.

Епідситуація з туберкульозу ускладнюється епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу та зростанням хіміорезистентного (нечутливість мікобактерій до протитуберкульозних ліків) туберкульозу. Частота хіміорезистентності серед вперше виявлених випадків становить 23,6%, серед повторних випадків – 56,8%. Велика кількість хворих з резистентними формами туберкульозу прибувають з місць позбавлення волі.

За розрахунковими даними експертів ВООЗ в країнах з високими показниками захворюваності дорослого населення, питома вага хворих на туберкульоз серед дітей становить від 5 до 20%. В країнах Євросоюзу питома вага туберкульозу у дітей до 15 років склала 4,5%. В області, як і в цілому по Україні, відмічається зростання захворюваності на туберкульоз серед дітей. В 2015 році захворіло 39 дітей. Питома вага дітей до 18 років від всіх випадків туберкульозу склала 4,8%, дітей до 15 років – 2,0%. В області більше 10 років смертність дітей від туберкульозу відсутня, хоча в Україні щороку реєструються поодинокі випадки.

Зростання захворюваності на туберкульоз дітей зумовлено зменшенням профілактичних заходів, а саме: зменшенням туберкулінодіагностики (проби Манту), в зв’язку з відсутністю туберкуліну в 2013-2014 роках; вакцинації БЦЖ - з 2014 року припинились державні поставки вакцини, тому в 2015 році було вакциновано тільки 61,% дітей до 1 року життя, та ревакцинації 49,8% 7-річних.

Ситуація з туберкульозу в області знаходиться на постійному контролі у обласної державної адміністрації, обласної ради та управління охорони здоров’я: проводяться засідання обласної та районних координаційних рад з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу, питання туберкульозу щомісячно заслуховуються на селекторних, апаратних нарадах та колегіях управління охорони здоров’я. Окрім того, обласна протитуберкульозна служба проводить щотижневі моніторинги ситуації з туберкульозу в районах і містах області, навчання-тренінги. Протягом 2013-2015 років навчання пройшли 233 фахівця фтизіатричної служби та загально-лікарняної мережі.

З 24 квітня минулого року в області реалізується проект міжнародної технічної допомоги "Виклик туберкульозу", в рамках якого проводяться: впровадження амбулаторних моделей лікування мультирезистентних форм туберкульозу, перепідготовка та удосконалення фаху медичного персоналу з питань ведення випадків туберкульозу та його лабораторної діагностики, дотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом, дотримання моніторингу лікування та інше.

Протитуберкульозна служба області активно співпрацює з Товариством Червоного Хреста та неурядовими громадськими організаціями з питань забезпечення соціально-психологічного супроводу хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі лікування.

Варто відзначити, що ситуація щодо туберкульозу в Україні залежить від рівня економіки країни і добробуту народу. Для стабілізації ситуації з туберкульозу в Україні та області прийняті Загальнодержавні та області Програми протидії захворюваності на туберкульоз: на 2003-2005 роки, на 2007-2011 роки, рішенням обласної ради від 23.09.2011 року №5 продовжено дію Програми на 2012 рік, рішенням обласної ради від 21.12.2012 р. №21 затверджено обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, на даний час на обговоренні знаходиться Програма на наступні роки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme