Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади

Дев'ятирічний Сашко Гусєв виборов "срібло" у змаганнях зі стрільби з лука
Depo.Миколаїв
5 жовтня 2016 12:24
ФОТО: depo.ua
Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади
Маленький миколаївець, що переміг рак, став призером Онкоолімпіади

Ще півроку тому він ледь підводився з ліжка, а нині став олімпійським призером серед дітей, які перемогли рак. Дев'ятирічний Сашко Гусєв з Миколаєва переніс дві надважкі операції, понад десять курсів хіміотерапії. Після перемоги над важкою хворобою хлопчик захопився стрільбою з лука і з Варшави привіз першу срібну медаль. Про це йдеться у сюжеті "Вікон", повідомляє Depo.Миколаїв.

Дев'ятирічний Сашко з гордістю показує свої нагороди. Друге місце у змаганнях з стрільби з лука він виборов на шостій так званій Онкологічній олімпіаді у Польщі. "Як коли їхав, дуже хотів перемогти", - розповідає Сашко.

Такі олімпіади для дітей, що перемогли рак, відбуваються кожні два роки. Дивлячись на Сашка тепер, важко уявити що в нього одна нирка. Страшний діагноз нейробластома хлопцю поставили, коли йому було п'ять років. Рак нирки діагностували під час операції: видаляли кісту, а вона виявилася злоякісною пухлиною. Батько Сашка розповідає, що після операції прийшов хірург і сказав, що у хлопчика злоякісна пухлина і йому видалили нирку.

Понад два роки лікарі рятували життя дитині, і хвороба відступила. Сашко повернувся додому і почав звикати до нормального життя. Аж раптом у липні Гусєвим зателефонували доброчинці, що збирали гроші на лікування, та запросили хлопчика на шосту Онкологічну олімпіаду до Варшави.

Сашко через тяжку хворобу ніколи не займався спортом, лише полюбляв стріляти у тирі. Прицільно влучав у цілі та це йому подобалося. Тому коли побачили серед олімпійських дисциплін стрільбу з лука, вирішили спробувати.

У Миколаєві немає жодної секції з такого напрямку. Тож тренувалися у тому самому тирі, де хлопчик вчився стріляти. Тренер Сашка Олег Сауляк розповідає, що він тренувався близько двох місяців по двічі-тричі на тиждень: дуже старався. Навіть було видно, що йому досить, але потрібно було виганяти з тиру, щоб він зупинився.
Батьки Сашка розповідають, що поїхали до Варшави з цікавості, перемога сина стала для них несподіванкою. Тепер маленький український призер мріє поїхати ще раз на змагання. Зазіхає вже на "золото".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв