Маленькі миколаївці страждають через побічну дію "неочищеної" вакцини

Індійська вакцина дає ускладнення у малечі, проте медики запевняють, що загрози життю немає
Depo.Миколаїв
26 жовтня 2016 09:20
ФОТО: depo.ua
Маленькі миколаївці страждають через побічну дію "неочищеної" вакцини
Маленькі миколаївці страждають через побічну дію "неочищеної" вакцини

Маленькому миколаївцю після щеплення АКДП стало погано: він три дні не міг стати на ноги. Кінцівка хлопчика почервоніла та розпухла. Лікарі кажуть, що це нормальна реакція. Про це йдеться в сюжеті СТБ, повідомляє Depo.Миколаїв.

Батьки впевнені, що це побічна реакція індійської вакцини, яка вимагає додаткової перевірки. Аналогічний випадок не поодинокий та зафіксований на Полтавищині та Вінниччині.

Ще в лікарні після щепленя від дифетрії, правця на кашлюку дворічний Ярослав почав кульгати, а вже дома йому стало геть зле: на ногу він стати не міг. Місце щеплення відразу почервоніло, а нога сильно напухла. Кром того, у дитини сильно підвищилася температура.

Батьки викликали дільничного лікаря. Той призначив жарознижувальні ліки та знеболювальне. За словами медка, нарікання на АКДП чує від батьків ледь не щодня. 

Вакцина АКДП зробили в Індії. Лікарі підтверджують, ускладнень від цього препарату насправді більше, ніж від європейських аналогів. Пояснюють це тим, що вона не так якісно очищена від білка, який і спричиняє ускладнення. Але профілактична дія цього препарату не гірше, ніж у європейського.

Імунолог наголошує: загрози життю дитини немає. Ускладнення минають щонайбільше за три доби. Медики запевняють, що отримали сертифіковану вакцину з усіма документами: доставили її за дотримання температурного режиму. 

У Міністерстві охорони здоров'я також переконують, що вакцина нормальна та її використовують у багатьох країнах світу: кількість ускладнень в межах норми.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв