Де у Миколаєві краще не гуляти, щоб не стати обідом для собак (МАПА)

Пляжі, сквери та дитячі майданчики - небезпечні зони для тих, хто хочете вберегти своє здоров'я, а то й життя

Де у Миколаєві краще не гуляти, щоб не с…

Скільки б не говорили, але Миколаїв явно не дотягує до рівня європейського міста. Про жалюгідну організацію міського простору, основними елементами якого стали будки та МАФи, вже написано чимало, але є й інше лихо: у Миколаєві небезпечно ходити по вулицях. Причому рівень злочинності тут ні до чого. Бо на людей можна хоча б якось вплинути чи принаймні від них захиститися, а от собак, яких у місті просто небачена кількість, вмовити не нападати на дітей, молодих мам та просто перехожих не вдасться.

Місто вже давно перетворилося на рай для диких собак та пекло для людей. Практично на кожному кроці на городян чекає небезпека. Велосипедисти та мами з візочками - найулюбленіша забава чотирилапих. Зграї неадекватних псів, які вважають себе господарями території, влаштовують "полювання" на людей, що посміли наблизитися чи не дай Боже прогнати їх з насидженого місця. 

Смітники, ринки, підвали, парки та сквери - простіше перерахувати місця, де немає собак, ніж ті, де вони "осіли", створивши зграї з 10-15 особин. Така чисельність не має дивувати: чим більша зграя, тим вище вірогідність того, що собаки закріплять за собою територію та відвоюють її у конкурентів. Останнім в деяких випадках стають і самі люди. 

На жаль, після трагічного нападу собачої зграї на жінку, якій згодом довелося ампутувати руку, місцева влада досі філософствує, що ж робити з чотирилапими. Та кому гуманне поводження потрібне більше: людям чи тваринам.

Аналізуючи ситуацію з бродячими собаками у місті, Depo.Миколаїв  може констатувати, що проблема має катастрофічний характер абсолютно в усіх районах Миколаєва. І це не дивно, адже за попередніми підрахунками в Миколаєві мешкає 7 тисяч безпритульних собак. Для півмільйонного міста цей показник занадто високий, адже концентрація тварин в громадських місцях б'є всі допустимі норми. 

За повідомленнями читачів та кількістю трагічних випадків, найпроблемнішим районом міста є Корабельній. Саме тут жінка, що залишилась без руки, "спровокувала"  (на думку директора департаменту ЖКГ Андрія Палька) напад скажених тварин. Раніше на цьому ж місці, що біля військової частини, зграя загризла насмерть чоловіка. На щастя, чиновник, що жодним чином не намагається змінити ситуацію, залишив при собі домисли стосовно причин цієї трагедії. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 1

В Корабельному зграї диких псів найчастіше "тусуються" біля та на ринку "Фенікс", вул. Артема, а також на території басейну "Водолій". Причина лежить на поверхні: вдосталь недоїдків на ринку та біля супермаркету "Фуршет", близькість приватного сектору та висоток - собачий рай з власним "рестораном" та розважальним центом. Жителі Широкої Балки взагалі забули, коли спокійно спали. Вночі їх "колисає" виття собак, який підгодовують у військовій частині. Вранці страшно вийти на вулицю, адже не знаєш чи залишишся цілим та неушкодженим.

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 2

На таке сусідство з "милими" пухнастиками, що скаляться при вигляді дитини, яка йде до пісочниці, скаржаться і жителі Інгульського (колишнього Ленінського) району міста. Залізничний вокзал - справжнє гетто чотирилапих, які готові боротись за територію не на життя, а на смерть. Цуценята, що народжуються в районі залізничних колій та стихійних звалищ, не підпускають до себе людей змалку, тож люди відчувають страх навіть коли бачать малих собак. Останнім на допомогу завжди готові прийти досвіччені у боях за територію "наставники". 

Площа Перемоги та стихійний ринок в цьому районі також приваблюють собак. Надзвичайно полюбився псам сквер пам'яті загиблим ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Вдень собаки шукають прихистку від спеки в кущах, а ввечері окуповують зупинку. Зграї з 8-12 особин ганяються за автомобілями, що осмілились зупинитися в їх районі. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 3

На цьому "радощі" місцевих жителів скупченню собак в районі не закінчуються. Один з найбільших ринків міста - "Колос". Лише на території ринку постійно проживає сотня, а то і більше собак. Підприємці підгодовують їх м'ясом, аби пси їх не чіпали, а вночі охороняли територію. Собаки не соромляться гризтись прямо на зупинках громадського транспорту та навіть нападати на людей. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 4

На проспекті Богоявленському (Жовтневому) ситуація не краща. В районі вулиці Авангардної розташований оптовий ринок, тож собак тут  не менше. Нескінченні фури та дикі пси - головний біль місцевих жителів. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 5

Здавалося б, Центральний район має оминути "собача чума", але про це залишається лише мріяти. Найпопулярніші місця відпочинку городян - Сіті Центр, Набережна, вул. Соборна - всі вони буквально кишать псами. Миколаївцям доводиться звертатися до поліції, щоб та відлякувала неадекватних тварин. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 6

Кричущим є той факт, що на подвір'ї ОДА та міськради постійно спокійно спочивають декілька десятків тварин. Для місцевої влади ця картина вже стала настільки звичною, що вони навіть не визнають наявність проблеми. Городянам доводиться буквально кричати про те, що їх покусали, а вакцини проти сказу в Україні немає, тож залишається ловити свого кривдника та сподіватись, що він був не скаженим. 

Недобудови по всьому місту, в тому числі і в центрі - ще одне найулюбленіше місце перебування тварин, які відвойовують територію. Зважаючи на відсутність у місті системної боротьби з безпритульними тваринами, зграї поселилися і біля Центру стерилізації (Центру захисту тварин). Також містяни скаржаться на згаю псів, що поселилася на перетині вул. Садової та Чигрина біля АЗС. Серед "пожильців" - з десяток цуценят, що начебто хочуть побавитись з перехожими, але водночас можуть і напасти. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 7

Болючих точок в Центральному районі міста надзвичайно багато, майже у кожному дворі живе своя зграя. Той же парк "Перемога" не лише занедбаний, а ще й небезпечний: в переході біля парку оселилось з десяток псів.

Заводський район Миколаєва також не є виключенням з правил. Постійно страждають від набігів собак Намив та Ліски. В районі вул. Крилова люди бояться випускати з дому дітей після того, як зграя "цуценят" загризла та зжерла бродячу кішку. Крім того, в цьому мікрорайоні постійно фіксують напади на місцевих жителів біля магазинів та в парку. Частину парку "Ліски" окупували власники домашніх собак, що вигулюють їх щодня, інша частина - "власність" безпритульників. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 8

Берег Південного Бугу - курорт для собак. Вони приходять сюди на вечірні прогулянки, щоб напитися та скупатися.

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 9

Всі дитячі майданчики та двори переповнені собаками, які нападають і на малих дітей, і на дорослих. Зграя поселилась навіть біля місцевої школи №57.

Не оминули увагою собаки і елітний житловий комплекс "Рів'єра".

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 10

Визначені зони небезпеки є дуже умовними, адже майже у кожному дворі мешкає своя зграя. Десь собаки дружелюбні та милі, але надто часто буває і зовсім навпаки. 

У Миколаєві важко знайти безпечне для прогулянки місце. Місцеві хулігани та дрібні злодії - ніщо у порівнянні з собаками, які відчули запах крові після першого укусу. Захисники тварин твердять, що люди самі винні у тому, на що перетворилось місто, але чи так це насправді? Більшість городян ніколи не мала домашніх тварин, тож не викидала їх на вулицю, як стверджують зоозахисники. При цьому жертвою неадекватної собаки може стати будь-хто, навіть не провокуючи та не зачіпаючи тварину, - просто тому, що псина вирішила, що хтось зайшов на "її" територію. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 11

Регулювання цього питання знаходиться у сфері юрисдикції місцевої влади, яка замилює людям очі фразами про відповідальність недобросовісних власників тварин і при цьому нічого не робить. Так, собаки не взялись на вулиці нізвідки, але вони так само і не зникнуть, поки мер, голова ЖКГ, директор Центру захисту тварин не насміляться взяти на себе відповідальність за чисельність безпритульних тварин на вулиці. 

Куди у Миколаєві краще не потикатись, щоб не стати обідом для собак - фото 12

Чиновники Миколаєва пішли по найлегшому шляху - скинули відповідальність за ситуацію в місті на самих людей. Це виглядає як помста за гріхи прадідів, які вигнали на вулицю цуценя, а воно народило на вулиці сотню нащадків. Єдина різниця в тому, що ні мер, ні "герой слова" Палько, ні їхні діти не застраховані від нападу зграї собак. Коли ситуація стосується тебе особисто, то наче находить прозріння і вже готовий піти на те, що агресивні собаки все-таки мають бути приспані. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme