Корупцію на сьогоднішній день побороти неможливо, - мер Миколаєва

На думку Олександра Сєнкевича, корупцію можна хоча б зменшити за допомогою електронного самоврядування
Depo.Миколаїв
27 травня 2016 14:11
ФОТО: depo.ua
Корупцію на сьогоднішній день побороти неможливо, - мер Миколаєва
Корупцію на сьогоднішній день побороти неможливо, - мер Миколаєва

У Миколаєві відбулося виїзне засідання Міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль". У ньому взяли участь нардепи, представники обласної та міської влади, а також силових структур, які розповідали в черговий раз про боротьбу з корупцією і що вона є головною проблемою держави. На думку ж мера Миколаєва, поки хабарництво не побороти. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, корупцію неможливо викоренити з держсектору через низьку зарплатню чиновників. "Моя особиста думка, що корупцію в Україні на сьгоднішній день побороти неможливо. Держава и закони створюють всі умови, для того щоб корупціонер робив свої дії та брав хабар. Ми кажемо це і про держслужбовців, і про службовців місцевого рівня, тому що зарплатня до того спонукає. Середня зарплатня чиновника органа місцевого самоврядування – це десь 2 500 грн. Що на ці гроші можна купити? Майже нічого. Ми кажемо про те, що службовець винен у тому, що бере хабар. Але ж хабар – це справа двостороння, її або вимагають, або її хтось пропонує", - сказав Сєнкевич.

На думку мера, корупцію побороти неможливо, проте її потрібно намагатися зменшити. Для цього потрібно впроваджувати електронні технології, які позбавлять чиновника можливості приймати рішення, за які дають хабарі. "На цей момент ми можемо боротися з корупцією тільки впровадженням найкращих можливостей електронного самоврядування та комп'ютерного самоврядування, тому що комп'ютер хабарів не бере", - вважає мер.

Сєнкевич додав, що у мерії наразі намагаються електронізувати систему та впроваджувати її також на державному рівні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв