Командира військової частини посадили "на губу" через скандал на Ширлані

Доводи про те, що командир військової частини не має відношення до тилового забезпечення особового складу Апеляційний суд визнав безпідставними

Командира військової частини посадили "н…

Апеляційний суд Миколаївської області 8 квітня розглянув апеляцію захисника Безушка, якою Водолазський Валерій Леонідович визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП і на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 10 (десять) діб.

Постановою суду першої інстанції встановлено, що полковник Водолазський проходив військову службу у військовій частині на посаді командира військової частини і при переміщенні військовослужбовців на територію 235 центру міжвидової підготовки підрозділів ( "Широкого Лану"), не організував свою роботу та роботу керівників підрозділів військової частини належним чином . В результаті, 46 військовослужбовців 8 лютого 2016 року демонстративно залишили розташування польового табору та вирушили до Миколаєва з метою звернутися до військової прокуратури Миколаївського гарнізону та засобів масової інформації для захисту своїх прав.

До Апеляційного суду Водолазський не з’явився у зв’язку з виконанням службових обов’язків, які згідно Наказу року про накладення дисциплінарного стягнення від 01.03.2016 року, він виконує в іншій військовій частині і на нижчій посаді.

В апеляції захисник просив постанову суду першої інстанції скасувати, а справу закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Доводив, що заступники командира військової частини знаходилися у шпиталі, а до прямих обов’язків командира частини матеріальне забезпечення військовослужбовців не входить. Наголошував на багаторічній бездоганній військовій службі полковника, на отриманні ним державних відзнак та на тому факті, що він служив в зоні АТО.
Військовий прокурор вважав постанову суду першої інстанції обґрунтованою, просив залишити її в силі і вказав, що, усвідомлюючи тяжкі наслідки недбалого ставлення до військової служби, командир військової частини, не вжив жодних заходів для їх усунення.

Заслухавши пояснення захисника та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя Апеляційного суду Сергій Кваша, визнав апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.

Суддя Апеляційного суду погодився, що винуватість Водолазського за ст.172-15 КУпАП підтверджена сукупністю наданих суду та досліджених ним доказів, а дії його, як військової службової особи, належно кваліфіковані, як недбале ставлення до військової служби.

Доводи про те, що командир військової частини не має відношення до тилового забезпечення особового складу Апеляційний суд визнав безпідставними, оскільки, Водолазський повинен був знати і відповідати за справжній стан справ у підрозділах військової частини. Твердження про необізнаність Водолазського про стан справ у окремій роті через те, що йому не доповідали підлеглі, навпаки, свідчать про його незадовільну роботу, відсутність належного контролю і недбале ставлення до військової служби.

Апеляційну скаргу захисника Безушка залишено без задоволення, а постанову Миколаївського районного суду Миколаївської області від 3 березня 2016 року про притягнення Водолазський Валерій Леонідович до відповідальності за ч.1 ст.172-15 КУпАП - без зміни.

Постанова Апеляційного суду Миколаївської області є остаточною та оскарженню не підлягає.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook