Китайський вчений назвав жука, що харчується гниллю, на честь генсека КНР

Науковому відкриттю одного китайського вченого загрожує повне забуття через невдалу назву
Depo.Миколаїв
12 липня 2016 12:41
ФОТО: depo.ua
Китайський вчений назвав жука, що харчується гниллю, на честь генсека КНР
Китайський вчений назвав жука, що харчується гниллю, на честь генсека КНР

Вчений назвав новий вид жуків на честь Сі Цзіньпіна, але змушений це приховувати, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на life.ru.

У висновку ентомолога йдеться, що невідома раніше комаха відрізняється особливою симетрією тіла і виглядає величною, незважаючи на те, що харчується гнилою деревиною. Але в уряді подібних порівнянь не оцінили.

Науковому відкриттю одного китайського вченого загрожує повне забуття через невдалу назву. Ентомолог на ім'я Ван Ченбінь виявив на півдні Хайнань новий підвид жуків (Temoana) XII Rhyzodiastes і, як повідомляє The Guardian, вирішив дати йому ім'я на честь китайського лідера Сі Цзіньпіна.

У науковому описі говориться, що невідома раніше комаха відрізняється особливою симетрією тіла і виглядає величною, незважаючи на те, що харчується гнилою деревиною. Ентомолог побачив в цьому красиву метафору, адже, на його погляд, правління Сі Цзіньпіна розквітає, наче пожираючи всіх чиновників-хабарників на шляху до майбутнього без корупції.

"Крім того, XII Rhyzodiastes зустрічається в природі дуже рідко, як і Сі Цзіньпін - рідкісна людина і політик, якого можна зустріти тільки раз на століття", - йдеться у висновку вченого.

Документ  на 8 сторінках, який ентомолог поспішив викласти на відкритій інтернет-платформі, був видалений з мережі. Щоб світ дізнався про наукове відкриття Ван Ченбіня, вченому доведеться підібрати для жука нове ім'я.

До речі, XII Rhyzodiastes - це вже не перше комаха, названа на честь світових лідерів. Так, з 2012 року науці відомий павук Aptostichus barackobamai, що став тезкою американського лідера Барака Обами. А відкритий в 1999 морський слимак mirocornata Mandelia отримав свою назву на честь Нельсона Мандели, восьмого президента ПАР.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв