Кількість чиновників у мерії Миколаєва пропонують збільшити до 900

Районні адміністрації вже не хочуть ліквідовувати
Depo.Миколаїв
8 липня 2016 10:24
ФОТО: depo.ua
Кількість чиновників у мерії Миколаєва пропонують збільшити до 900
Кількість чиновників у мерії Миколаєва пропонують збільшити до 900

Більше ніж півроку у Миколаєві працює міськрада нової каденції, новий мер, але зберігається старий виконком. Нарешті вчора, 7 липня, відбулося робочої групи, яка має розробити нову структуру виконавчих органів міськради. 

Очолює робочу групу мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. Він зазначив, що наразі є концепція, яку слід обговорити. А після відпрацювання питань щодо концепції, переходити до штатної чисельності та посадових обов'язків працівників. Як розповів в.о. першого заступника міського голови Олександр Олефір, протягом року надійшло багато різних пропозицій, що стосуються структури органів виконавчої влади, проте у ході її розробки вирішили не змінювати підходи до організаційної складової, тобто, не ліквідовувати, як пропонувалося, всіх заступників чи інше.

Визначилися, що є необхідність створити нові структурні підрозділи, які забезпечать більш ефективне виконання функцій органів місцевого самоврядування. Це управління екології (зараз в складі департаменту ЖКХ), управління енергозбереження та енергоефективності, відділ внутрішнього аудиту, контролю та аналізу, крім того, необхідно розширити до існуючих нормативів відділ архітектурно-будівельного контролю, повернути управління капітального будівництва. Також у зв'язку з впровадженням систем електронного документообігу, електронних баз даних, що передбачають первинну стандартизацію всіх підходів, необхідно доповнити функції стандартизації до функціоналу відділу з впровадження електронного врядування. Це буде відображено і у назві відділу.

Кількість чиновників у мерії Миколаєва пропонують збільшити до 900

Центр адміністративних послуг пропонується виділити у самостійний підрозділ – департамент надання адмінпослуг. Відділ підприємницької діяльності та управління з розвитку споживчого ринку планують об'єднати з управлінням економіки та інвестицій та створити департамент економічного розвитку. Управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій перейменують в управління інфраструктури, а архівний відділ, відповідно до нормативної бази, розділять на два відділи – архівний та архіви ліквідованих установ. Такі підрозділи як відділ громадських зв'язків, відділ міжнародного співробітництва, прес-службу та патронатну службу об'єднають в департаменті "Адміністрація міського голови". Штатну чисельність виконавчих органів міської ради пропонується затвердити у кількості 900 осіб .

Після обговорення структури з членами робочої групи розпочнуть робота над розробкою положень всіх підрозділів, які міститимуть оновлені завдання та функції. Депутати міськради, представники громадськості висловили свої пропозиції щодо нового вигляду виконавчих органів міської ради, часом їх погляди були зовсім протилежними. Зокрема це стосується існування адміністрацій районів Миколаєва. Депутат міськради Ростислав Філевський вважає, що цілком можна обійтися і без них, адже за його словами, в роботі адміністрацій спостерігається дублювання функцій. Депутат Сергій Ісаков зазначив, що він не підтримує існування адміністрацій з їх нинішніми функціональними обов'язками.

Натомість, депутат Олег Крісенко переконаний, що адміністраціям навпаки треба дати ще більше функцій, йдучи шляхом децентралізації. Вячеслав Апанасенко теж вважає, що в кожному районі повинен бути представник місцевого самоврядування. Андрій Єрмолаєв подав пропозицію визначити відповідального за благоустрій у місті, оскільки ці функції розпорошені між кількома виконавцями.

"Універсальної схеми управління містом не існує. У нас не було мети створити новації. Вивчивши досвід успішних міст України, Евросоюзу, застосували його у нашому місті. Концепцію структури наразі вам представлено, щоб обговорити і згенерувати нові ідеї", - зазначив мер.

Сєнкевич дав доручення Олефіру за два тижні підготувати детальний розпис нової структури, враховуючи кількість працівників у кожному підрозділі. На думку членів робочої групи вже до 15 серпня структура має бути оприлюднена на офіційному сайті міської ради, щоб у вересні робота над формуванням бюджету на 2017 рік проводилася вже відповідно до змін.

Нагадаємо, що Ростислав Філевський з "Самопомочі" пропонував скоротити штат виконавчих органів майже на 50% та ліквідувати районні адміністрації.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв