ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївські портовики поскаржились, що зміна "правил гри" на ринку АПК гальмує перевалку зерна

Багато експортерів відмовляються закуповувати зерно за новими цінами
Depo.Миколаїв
16 лютого 2016 11:45
ФОТО: depo.ua
Миколаївські портовики поскаржились, що зміна "правил гри" на ринку АПК гальмує перевалку зерна
Миколаївські портовики поскаржились, що зміна "правил гри" на ринку АПК гальмує перевалку зерна

У січні морський термінал "Ніка-Тера" (ТОВ "МСП Ніка-Тера" входить в Group DF) здійснив перевалку 176,7 тис. тон вантажів, повідомляє Depo.Миколаїв.

У загальному обсязі вантажообігу зернові культури склали 61% (107,9 тис. тон). Цей показник на 44% більше, ніж в січні минулого року. Збільшення відбулося завдяки своєчасно накопиченому товару в кінці 2015 року.

"Обсяги перевалки зерна могли бути набагато більше, якби держава в черговий раз не змінила "правила гри" на ринку АПК. Наслідком скасування пільгового оподаткування для сільгоспвиробників стала відсутність угод між власниками зернових та експортерами. Між ними виник конфлікт інтересів. Аграрії хочуть компенсувати втрати, викликані скасуванням податкових пільг, за рахунок збільшення вартості продукції. Багато експортерів, в свою чергу, відмовляються закуповувати зерно за новими цінами", - говорить голова товариства "МСП Ніка-Тера" Олександр Гайду.

Мінеральні добрива склали 31,4% (55,4 тис. тон). З початку року відбувається планомірне скорочення перевалки калію хлористого, що пов'язано зі зниженням попиту на цей вантаж і зменшенням його випуску.

Частка навалювальних вантажів в загальному вантажообігу "Ніка-Тери" за січень склала 7,6% (13,4 тис. тон).

"У цьому році ми почали працювати з новим для нас вантажем - деревиною. Технологія перевалки лісових вантажів дозволяє вивантажувати ліс за допомогою лісового грейфера на відкритий майданчик. Компанія-замовник переробляє цю сировину в тріску, використовуючи щепорубку з метою накопичення суднової партії і відвантаження морськими судами на ринок Туреччини. Таким чином, через розширення номенклатури вантажів, ми збільшуємо обсяги перевалки і завантажуємо роботою підприємство", - сказав Олександр Гайду.

Перевалка транзитних вантажів, у порівнянні з січнем 2015 року, скоротилася на 91,6% до 10,9 тис. тон, експортних вантажів на 6,7% до 155,9 тис. тон і на 13,7% до 9,9 тис. тон перевалка імпорту. За січень підприємство опрацювало 13 суховантажів.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв