ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кабмін відмовився давати миколаївським АТОшникам гроші замість обіцяної землі

Міська влада звернулася до Кабміну з пропозицією передбачити в державному бюджеті кошти для виплати грошових компенсацій учасникам АТО
Depo.Миколаїв
8 жовтня 2016 11:50
ФОТО: depo.ua
Кабмін відмовився давати миколаївським АТОшникам гроші замість обіцяної землі
Кабмін відмовився давати миколаївським АТОшникам гроші замість обіцяної землі

Вчора, 7 жовтня, в мерії міський голова Олександр Сєнкевич обговорив з командирами військових частин, що базуються в Миколаєві, можливі шляхи співпраці, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

"Місто зацікавлене в тому, щоб армія була сильна і завжди підготовлена  до найнесподіваніших подій, - підкреслив мер. - Я знаю, що всі ви патріоти і служите не за пільги, але якщо у бійця є додаткова мотивація - добре. Ми шукаємо можливість, як допомогти вам".

Програма сприяння оборонній та мобілізаційній роботі в м. Миколаєві була прийнята ще в мирний час і не відповідає викликам часу. 80 тис. грн. в рік направляється районним військкоматам. На даний момент відділ по організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради готує проект нової програми, в якій буде прописана актуальна допомога військовим.

Заступник міського голови Юрій Степанець поінформував командирів про те, що в рамках децентралізації фінансування ПТУ покладено на міські бюджети, і мерія хоче використовувати цю навчальну базу для підготовки кадрів, необхідних для комунальних підприємств. Військовим також запропонували взяти участь у формуванні навчальної політики в міських ПТУ. Командири частин відразу відгукнулися і розповіли, що їм не вистачає медиків, кухарів, водіїв.

Юрій Степанець розповів, що в місті вже немає землі під приватну забудову, виділити по 10 соток вдалося тільки учасникам АТО 1 і 2 хвиль мобілізації. Міська влада звернулася до Кабінету Міністрів України з пропозицією передбачити в державному бюджеті кошти для виплати грошових компенсацій учасникам АТО, але отримали негативну відповідь. Крім того, немає механізму оцінки землі, не визначений розмір компенсації за землю. Очевидно, що у Миколаєва і, скажімо, у Києві, це будуть різні суми.

В ході обговорення представники міської влади і армії домовилися про наступне. Командири подадуть списки сімей загиблих учасників АТО, які (сім'ї) потребують житла. Місто буде працювати над тим, щоб всі ці сім'ї забезпечити квартирами. Запланована нарада з главами адміністрацій районів і представниками великих підприємств міста щодо питання надання шефської допомоги військовим частинам.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв