Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради

Depo.Миколаїв з'ясувало, як цього літа відпочиватимуть депутати Миколаївської міськради
Depo.Миколаїв
6 липня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради
Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради

Надворі самий розпал літа, тож думати ні про що, крім відпустки, миколаївці не можуть. Спека та важкий робочий рік вплинули і на депутатів, які ніяк не можуть дорозглядати земельні питання та розтягнули сесію міськради вже на 5 засідань. 

Якщо робота не йде, треба подумати про відпочинок. Depo.Миколаїв з'ясувало, як цього літа відпочиватимуть депутати Миколаївської міськради та чому закордонні куроти користуються у політиків більшою популярністю, ніж Коблево чи Закарпаття. 

Зазначимо, що новий склад депутатського корпусу достатньо спокійно та адекватно реагує на питання про вартість свого відпочинку, бувалі політики ж вражають своєю скромністю.

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 1

В'ячеслав Апанасенко (фракція "Самопоміч") новачок у міськраді. Депутат займається бізнесом, тож може собі  дозволити закордонні курорти. Цього року Апанасенко за традицією відпочиватиме з сім'єю в Іспанії: "На Західній Україні в нас живуть родичі і ми обов'язково проведемо там тиждень, ще два тижні в Іспанії. Ми кожного року традиційно знімаємо дім, це дуже недорого, адже (всі витрати, - ред) діляться на велику сім'ю. Орендуємо машину і їдемо відпочивати: подорожуємо країною, вивчаємо культурну спадщину та архітектурні пам'ятки. Нам такий відпочинок дуже подобається, адже ми не сидимо в замкнутому колі. Сидіти на українських курортах, будучи патріотами, це дуже добре, але ще треба розширювати свій світогляд, щоб, принаймні, бачити, як живуть інші національності". 

На сімейний відпочинок Апанасенко планує витратити близько 2-3 тис. євро.

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 2

Власник рекламного бізнесу Владислав Єнтін (фракція "Наш край") обрав для відпочинку пляжі Болгарії. Головними перевагами закордонного відпочинку він називає сервіс та співвідношення ціни та якості: "Найближчим часом відкрию візу та поїду відпочивати до Болгарії. Говорять, що там хороші пляжі, відповідно і співвідношення ціни та якості. Дуже комфортно, недалеко, так як робота не відпускає". 

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 3

Єнтін визнає, що українські курорти значно програють закордонним, адже не можуть похизуватись адекватним сервісом, а ціни на відпочинок подекути просто захмарні: "Я хочу поїхати відпочивати, а не бути в постійній напрузі, через український сервіс, що розвивається. Звісно, раніше витрати на відпочинок були більші, відповідно і надходження більші. Зараз на ті гроші, на які я розраховую, я думаю, що ми зможемо нормально відпочити. Сьогодні ціна достатньо невелика у співвідношенні навіть з українським сервісом. Днями я їздив відпочивати в Одесу. Перед тим як поїхати ми зателефонували та дізналися: ряд готелів зайнятий, квартири коштують від 350 доларів на добу. Навіть якщо три дні там перебувати - це вже тисяча доларів. Сьогодні путівка в Болгарію на двох коштує близько 500 євро.  Це з перельотом, проживанням, сніданком. Це дуже гарні гроші для тижня відпочинку за кордоном".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 4

Головний "опоблоківець" Миколаєва Ігор Дятлов виявився скромняжкою у витратах та виборі місця відпочинку. Чи то напоказ, чи щоро, але  Дятлов збирається відпочивати на миколаївських курортах: "Я думаю, що з дітьми поїдемо обов'язково на курорти Миколаївської області, можливо ще в Центральну Україну. У нас багато цікавих місць, які необхідно показати (дітям, - ред)". 

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 5

Дятлов бідкається на те, що економічна криза значно звузила його фінансові можливості. На відпочинок голова фракції "Опозиційного блоку" планує витратити всього 5-7 тис. грн: "У мене зарплата в гривні і вона якою була, такою і залишилася. Тому, з урахування економічної ситуації, високих тарифів і того, що життя дорожчає на очах, сьогодні ми не можемо дозволити собі те, що могли дозволити 3-4 роки тому".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 6

Голова фракції "Наш край" Олег Крісенко не впевнений чи вдасться йому взагалі відпочити цього року: "У нас ще влітку буде робота серйозна по змінам до бюджету на перше півріччя, тому навряд раніше серпня щось вдасться. Я віддаю перевагу нашим місцевим ланшафтам". 

Про свої витрати на відпочинок він також змовчав: "Депутати - слуги народу і живуть як і весь український народ. Деякі депутати живуть так само як і весь український народ".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 7

Проректору Миколаївського національного університету ім.В.О.Сухомлинського Володимиру Криленко, який очолює фракцію БПП "Солідарність", пощастило більше, адже майже все літо він проводить у сина в Одесі: "В мене старший син живе в Одесі і кожного року практично всі літні вихідні ми проводимо з ним в Одесі. Цього року вже дві суботи та неділі дуже гарно відпочили. Літо буде в основному пов'язане з перебуванням у старшого сина. Якщо вдасться вирватись десь за кодон, то це буде традиційний тиждень закордонного моря, можливо в серпні.  Можливо це буде Туреччина чи Греція. Якась з цих країн, де тепле море".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 8

Криленко не приховує, що економічна криза та нестабільність в країні вплинула і на його сім'ю, але традиційно хоча б тиждень морського відпочинку він планує: "(Економічна криза, - ред) звичайно вплинула. Вона, думаю, зачепила кожного. Але все-рівно це тиждень кожного року, до цього готуєшся і її дуже чекаєш".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 9

Як і голова фракції "Опоблоку", депутатка Лариса Веселовська віддає перевагу місцевим курортам. Цього року вона вже відпочивала в Очакові, тож надовго покидати місто найближчим часом не збирається: "Я взагалі рідко кудись від'їзжаю надовго. В мене є певні обставини, коли я не можу поїхати з дому більше ніж на декілька днів, по-перше. По-друге, чоловік в мене зараз у від'їзді і до кінця літа його не буде, а самостійний відпочинок не цікавий. По-третє, я була вже в Очакові чотири дні. Чудовий відпочинок. Нас з Наталею Іванівною Манзюк запрошували на фестиваль. Ми з задоволенням побували на фестивалі, подивились представлені спектаклі на березі моря. Безліч позитивних емоцій і сам відпочинок приносить задоволення". 

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 10

Примітно, що Веселовська єдина з опитаних, хто не розглядає закордонні курорти альтернативою місцевих. Виявляється, що у депутата навіть немає закордонного паспорту (він прострочений): "У мене немає закордонного паспорту. На сьогоднішній день від прострочений. Я давно вже не виїздила і поки не виникало необхідності".

Іспанія, Болгарія та миколаївські курорти: де відпочиватимуть депутати міськради - фото 11

Відпочинок миколаївських депутатів такий же різноманітний, як і звичайних городян, адже залежить від фінансових можливостей кожної людини. Бізнесмени обирають закордонні курорти, адже Україна не може конкурувати з ними ні за ціною, ні за якістю надаваних послуг. Що б не говорили, але анексія Криму фактично залишила Україну без морського відпочинку. Миколаївські курорти (Коблево, Очаків) більше підходять для відпочинку "дикарями", ніж комфортабельного перебування. Кращий сервіс в Одесі ж відлякує відпочивальників цінами. Поки єдиними конкурентами закордонного відпочинку є курорти Західної України. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв