Виведення аграріїв Південного регіону на міжнародний ринок коштуватиме близько 3 млн доларів

Масштабний проект триватиме чотири роки та реалізовуватиметься у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях

Виведення аграріїв Південного регіону на…

До Миколаєва прибули представники Міжнародного Торгового Центру – агентства технічного співробітництва ООН і ВТО, які мають намір вкласти в розвиток аграрного сектору Південного регіону майже 3 млн доларів, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА. 

Представники центру повідомили, що Агентство розпочинає 4-річний проект в південних областях України (Херсонська, Миколаївська, Одеська). Головна мета якого – вихід українських підприємств малого та середнього бізнесу у плодоовочевій сфері на міжнародний рівень. Проект фінансується Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва та розвитку (SIDA) та Міжнародним торговим центром (ITC). За попередніми даними сума фінансування складатиме більше 2,8 млн доларів.

Заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська пообіцяла партнерам підтримку влади та зазначила, що наявність розвинутого агропромислового і морегосподарського комплексу дозволять успішно реалізувати запланований проект саме в Миколаївській області.  

"Сьогодні ринки експорту змінюють свою географію, для України активно відкриваються європейські. Дуже важливо допомогти підприємцям вийти на ці ринки: правильно подати та продати продукцію. Вихід на нові ринки – це шлях до розвитку економіки", – сказала Оксана Янішевська.

Інвестори вкладуть більше 2,8 млн доларів у виведення аграріїв Південного регіону на міжнародний ринок

В свою чергу, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Марина Васильєва зазначила, що в області створені всі умови для реалізації проекту:

"Розроблена Стратегія розвитку 2020, де розвиток АПК – один з пріоритетних, так само як і підтримка малого та середнього бізнесу та вирощування екологічно чистої продукції".

Директор департаменту агропромислового розвитку Олена Піскун зазначила, що в області вже успішно реалізовується 7-річний проект Уряду Канади через Менонітську асоціацію економічного розвитку (МАЕР) "Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва". Крім того, Миколаївщина активно включена в розробку державної Стратегії з відновлення та розвитку зрошення, яка реалізується із Світовим банком. Це дасть можливість залучити 1,5-2 млрд доларів інвестицій для відновлення зрошувальної системи України.

За словами начальника відділу по Східній Європі та Центральній Азії Міжнародного Торгового Центру Олени Бутримової, проект має декілька етапів. До червня поточного року розроблятиметься дорожня карта, заплановано створити фронт-офіси у регіонах. В рамках проекту будуть проводитися семінари, тренінги, круглі столи, а також надаватиметься допомога у підготовці виставок та презентацій продукції.

"У зв’язку з прийняттям нових Угод з ЄС важливо, щоб підприємства переходили у відповість до європейських стандартів. Головна наша мета – підвищити експорт та знайти нові ринки збуту", – розповіла Олена Бутримова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme