Голові РДА на Миколаївщині, якого визнали винним в зборі чужого врожаю, скасували вирок

Справу повернули на розгляд в суд першої інстанції
Depo.Миколаїв
19 серпня 2016 16:21
ФОТО: depo.ua
Голові РДА на Миколаївщині, якого визнали винним в зборі чужого врожаю, скасували вирок
Голові РДА на Миколаївщині, якого визнали винним в зборі чужого врожаю, скасували вирок

Сьогодні, 19 серпня, Миколаївський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції, за яким голова Доманівської РДА та екс-начальника відділу міліції Ігоря Паламарчука визнали винними в зборі 111 тонн чужого врожаю. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Справу розглядала колегія суддів під головуванням Сергія Кваші, а також Тетяни Маркової та Наталі Чебанової-Губарєвої. Прийшли на суд і активісти з плакатами, вимагаючи покарання Іванченку та його звільнення.

Як стало відомо під час засідання, судя Первомайського міськрайонного суду, який виніс вирок по справі Іванченка та Паламарчука, порушив тайну нарадчої кімнати і під час постановлення вироку ухвалив ще декілька рішень. Він розглядав кілька судових справ паралельно, а провівши засідання суду в один день, виніс рішення тільки на наступний.

Колегія суддів пояснила, що через це не може винести законне рішення: ні перевірити апеляційні скарги, ні розглядати справу далі. Активістам же пояснили, що їхні вимоги щодо відставки Іванченка не можуть розглядатися в суді: це питання не ставить ані стороні прокуратура, ані адвокат голови РДА. 

Крім того, адвокати обвинувачених Іванченка і Паламарчука вказали, що потерпіла Лариса Мірошникова самовільно зайняла земельну ділянку, яку в подальшому використовувала без дозвільних документів. Сторона захисту Мірошнікової просила дослідити довідку, в якій визначено якісний показник вкраденої пшениці: "Пшениця має якісний показник і суд вирішує питання про повернення речового доказу, але не враховує якісний показник, і взагалі цю довідку. Просто написав: "повернути пшеницю", що в подальшому не може здійснитися", - сказала адвокат.

Проте суд відмовив в повторному дослідженні матеріалів і доказів справи. Рішення апеляційного суду не підлягає оскарженню і вступило в силу. Крім того, справу знов розглядатиме Первомайський суд, але вже іншим складом суддів.

Нагаадаємо, голову Доманівської РДА та Василя Іванченка визнали винними в зборі 111 тонн чужого врожаю. Чиновник та правоохоронець "відбулися" лише умовним строком. При цьому Іванченко, як заявили в ОДА, написав заяву на звільнення, але його так і не зняли з посади, і він продовжує працювати. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв