ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова "Укроборонпрому" не збирається звільняти директора, при якому завод 61-го комунара "пиляють" на металобрухт

Роман Романов заявив, що підтверджених фактів злочину немає, але на завод все-таки направлять перевірку
Depo.Миколаїв
20 лютого 2016 10:11
ФОТО: depo.ua
Голова "Укроборонпрому" не збирається звільняти директора, при якому завод 61-го комунара "пиляють" на металобрухт
Голова "Укроборонпрому" не збирається звільняти директора, при якому завод 61-го комунара "пиляють" на металобрухт

Голова Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов не бачить підстав для звільнення директора миколаївського держпідприємства "Суднобудівний завод імені 61-го комунара" Федора Петрова, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Преступности.НЕТ".

Як відомо, завод 61-го комунара знаходиться в критичному стані, будучи великим підприємством-боржником. Раніше в Департаменті соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, повідомляли, що заборгованість підприємства зі штатом в 732 людини становила 18,2 млн гривень.

Відзначимо, що раніше голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков повідомив, що звертатиметься до Кабінету Міністрів щодо подальшого існування заводу і його виведенню з кризи. Варто зазначити, що незважаючи на зростаючу заборгованість і відсутність великих замовлень, на завод продовжують приймати людей. Також раніше військова прокуратура завела справу через борги по зарплаті перед робітниками заводу імені 61-го комунара.

Нагадаємо, що в грудні 2015 року під час наради з питання виведення з кризи заводу заступник генерального директора з розвитку ГК "Укроборонпром" Артур Херувимов заявив, що в разі, якщо виявлять негативні тенденції, пов'язані з нинішнім керівництвом ДП "Суднобудівний завод імені 61-го комунара" , будуть прийняті кадрові рішення.

Варто також відзначити неодноразові повідомлення, що підприємство фактично "пиляють" на металобрухт. Наприклад, 10 грудня 2015 року поліція зупинила вантажівку, вивозив металобрухт з заводу імені 61-го комунара, а 28 грудня 2015 року поліцейські затримали вантажний автомобіль, який вивозив обладнання з території цього підприємства.

Однак на питання журналіста, які ще негативні тенденції потрібні керівництву "Укроборонпрому" для прийняття кадрових рішень, Роман Романов відповів, що, перш за все, "поліція повинна порушувати (справи, - ред) і передавати нам документи про зняття керівника з тимчасовим відстороненням, а ми такого на сьогоднішній день не отримували".

"Незрозуміло, металобрухт вкрали чи ні, поліція не звернулася до нас, не констатувала, були на цей металобрухт документи або не були. Міліція нам не прислала (документи , - ред) і не говорить: відсторонити від роботи цього директора підприємства. З жовтня місяця 7 судів надійшло на стапеля. До цього були 7 судів? Хоч одне судно рік тому ще було на території цього підприємства?" - Сказав Романов.

Також голова "Укроборонпрому" заявив, що на сьогоднішній день в колективі є конфлікти між новими і старими співробітниками. Крім цього, він показав лист від колективу заводу з підписами співробітників, який прийшов на його електронну пошту, де говориться, що "на заводі все нормально".

"Директор повинен ловити когось, хто краде? Ми всі з вами платимо кошти в поліцію, до відповідних служб, які повинні зловити безпосередньо ту людину, яка це робить, і пред'явити йому звинувачення. Ось коли це звинувачення буде, тоді ми можемо стверджувати з вами. Я не кажу, що такого не було або що це є. Я не захищаю нікого. Але коли нам з вами говорять, ми свідомо такими діями вбиваємо підприємства. Вбиваємо знаєте чому? Тому що ніхто не говорить якомусь хлібокомбінату, чому він працює або не працює, макаронній фабриці ... Ніхто не говорить про це, тому що на цьому заводі колосальна кількість землі, металобрухту, які можна вивезти і якими можна скористатися. Тому вас хочуть використати і мене хочуть використати. Там величезна територія", - розповів Романов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що директор заводу імені 61-го комунара Федір Петров звільняє неугодних йому професіоналів. За словами голови профкому, те, що відбувається зараз на заводі - це свавілля. За згоди Петрова, нібито, ріжеться на метал "все, що тільки можна". Трудовий колектив живе в страху бути звільненими, так як неугодних Петров переводить на нижчі посади, або взагалі звільняє.

Сам директор заводу Федір Петров був помічений у фінансових махінаціях. Фірма, яку він очолював, раніше не поставила обладнання для ДП "Зоря" - "Машпроект" на суму 4,08 мільйона гривень, а потім вивела гроші в австрійську компанію Петрова. Додамо, що зараз на все майно заводу імені 61-го комунара накладено арешт у зв'язку зі стягненням з підприємства боргу розміром 37 мільйонів гривень.

Крім того, роботу Федора Петрова на посаді директора державного підприємства "Суднобудівний завод імені 61-го комунара" прокоментував і народний депутат України, обраний від округу в Центральному районі Миколаєва, в якому розташований завод, Олександр Жолобецький.

"Під час моєї поїздки в Київ у нас буде зустріч з президентом, де будуть обговорюватися різні питання, в тому числі планую торкнутися і тему заводу. На цьому тижні постараюся, якщо він в Україні, зустрінеться з Романовим, щоб ще раз проговорити те, що відбувається на нашому заводі, тому що моя думка, що нинішнє керівництво в особі Петрова - це не те, що потрібно для підприємства. М'яко кажучи, Петров, взагалі, не та людина, яка повинна бути на чолі заводу", - заявив Жолобецький.

У свою чергу Романов заявив, що йому не потрібні лобісти: "Нехай Жолобецький візьме якесь підприємство і йде працює там або нехай очолить. Якщо він скаже, я знімаю завтра депутатські повноваження і йду працювати на завод, я із задоволенням надам (місце, - ред) - нехай він керує заводом... мені лобісти не потрібні. Мені потрібні ті люди, які прийдуть на завод і заведуть, як мінімум, сім кораблів. Хто краде? Покажіть мені". 

Тим не менш, він також повідомив, що на сьогодні працює комісія "Укроборонпрому" в складі представників Міністерства оборони та Генерального Штабу і "як раз визначає стан справ, в тому числі, на підприємстві".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв