ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Голова Миколаївської ОДА назвав ксенофобами противників перейменування вул. Шнеєрсона

У місті розгорівся скандал стосовно перейшенування вулиці в честь єврейського равина та заклики до знесення пам'ятника
Depo.Миколаїв
22 квітня 2016 09:47
ФОТО: depo.ua
Голова Миколаївської ОДА назвав ксенофобами противників перейменування вул. Шнеєрсона
Голова Миколаївської ОДА назвав ксенофобами противників перейменування вул. Шнеєрсона

Перейменування вулиць у Миколаєві викликало дуже багато дискусій та протирічь. Одне з них стосується перейменування вулиці Карла Лібкнехта на Шнеєрсона, повідомляє Depo.Миколаїв.

Одразу після прийняття рішення, мешканці вулиці виступили проти нової назви, бо на їх думку Ребе Шнеєрсон був нацистом. І навіть зареєстрували петицію з вимогою "прибрати пам'ятник Шнеєрсону - засновнику "Хабад" (іудео-нацистської, ультраортодоксальній секти) на вул. Московській". Нині петиція набрала всого 48 голосів у підтримку знесення пам'ятника.

Голова Миколаївської ОДА назвав ксенофобами противників перейменування вул. Шнеєрсона - фото 1

Місцева влада не поділяє подібних радикальних поглядів. Про це неоднократно заявляв мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, а вчора і голова ОДА Вадим Меріков. На своїй сторінці у Фейсбуці Меріков заявив, що не дозволить сіяти розбрат та ксенофобію у регіоні, особливо з даного питання.

"Це фашисти ділили людей на раси, комуністи - на сорти, ми ж не дозволимо сіяти розбрат і ксенофобію в нашому регіоні! Підтримую єврейську громаду і головного рабина Миколаєва та Миколаївської області Шолома Готтлиба, для яких назва вулиці на честь останнього любавицького ребе не просто слова", - заявив голова ОДА. 

У відповідь на заяви про те, що Шнеєрсон не має жодного відношення до Миколаєва, адже все життя він прожив за кондоном, Меріков заявив, що він велика людина для єврейської громади міста та світу, тож ми маємо їх поважати: "Менахем-Мендл Шнеєрсон народився в місті Миколаєві, відомий вчений, багато зробив для єврейського народу, людина світу. У такі складні часи ми повинні не сперечатися, а думати про єдність і цілісність нашої держави. Миколаївщина багатонаціональна і необхідно бути толерантними до всіх, незалежно від віросповідання і релігійних поглядів".

Голова Миколаївської ОДА назвав ксенофобами противників перейменування вул. Шнеєрсона - фото 2

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв