ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Людське свинство" стало причиною розповсюдження африканської чуми свиней

Про це заявив голова Кривоозхерської РДА
Depo.Миколаїв
2 лютого 2016 11:13
ФОТО: depo.ua
"Людське свинство" стало причиною розповсюдження африканської чуми свиней
"Людське свинство" стало причиною розповсюдження африканської чуми свиней

З 2 лютого в селі Берізки Кривоозерського району, де в грудні минулого року зафіксували спалах африканської чуми свиней (АЧС), знято карантин, відповідне рішення прийняла державна надзвичайна протиепізоотична комісія Кривоозерського району, повідомляє Depo.Миколаїв

Протягом 40 днів не виявлено випадків захворювання, загибелі чи забою хворих свиней, а також виконання всіх заходів, передбачених планом щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС. Також знято обмеження на торгівлю живими тваринами на ДП "Кривоозерський центральний ринок".

Відмітимо, що протягом 6 місяців з дня зняття карантину вивезення свиней та сировини, продуктів від їх забою за межі села здійснюватиметься за погодженням з головним управлінням ветеринарної медицини в Миколаївській області.

Нагадаємо, що 6 грудня 2015 року мешканцем села Берізки Кривоозерського району було виявлено захворювання однієї з трьох свиней, які утримувалися у нього у господарстві. За зверненням власника, після загибелі тварини фахівцями Державної служби ветеринарної медицини у Кривоозерському районі було здійснено забір проб патологічного матеріалу, які були направлені на аналіз до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ).

Після проведення експертизи фахівцями інституту було зроблено невтішний висновок – у досліджуваному патологічному матеріалі виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу №007018 від 07.12.2015).

"Переконаний, що основною причиною розповсюдження АЧС залишається звичайне людське свинство. Окремі особи, намагаючись заробити, нехтують ветеринарними правилами і сприяють розповсюдженню хвороби. А розплачуватися потім доводиться і державним органам, які мають займатися ліквідацією спалахів епізоотії, і підприємцям, які потерпають від матеріальних збитків, і усьому населенню", - зазначив голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та подякував членам комісії, відповідальним працівникам, представникам організацій та підприємств, які брали активну участь у ліквідації спалаху АЧС у районі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв