Договір на рік та ніяких "маломірок", - миколаївські активісти "вибили" умови конкурсу перевізників

За саботаж за прикладом влаштованого маршрутниками минулого року мають розривати договори
Depo.Миколаїв
6 травня 2016 10:52
ФОТО: depo.ua
Договір на рік та ніяких "маломірок", - миколаївські активісти "вибили" умови конкурсу перевізників
Договір на рік та ніяких "маломірок", - миколаївські активісти "вибили" умови конкурсу перевізників

Миколаївські активісти, які входять до групи з оптимізації роботи міського транспорту, все ж таки погодили свої пропозиції до договорів з перевізниками разом із мером, його заступниками та керівником Агенції розвитку Миколаєва. Про це написала у Фейсбуці член робочої групи Євгенія Матейчук, повідомляє Depo.Миколаїв.

Зокрема активісти "вибили" такі умови, як укладання договорів з перевізниками на рік, а не на п'ять. Якщо вони виконають інвестиційні зобов'язання - GPS, певний відсоток оновлення рухомого складу, авто для перевезення людей з обмеженими можливостями на маршруті - договір продовжать на три роки. Матейчук додає, що це дозволить "тримати перевізників в тонусі".

Якщо ж вони повторять саботаж, який влаштували у березні минулого року, коли майже всі маршрутки не вийшли на рейси, з перевізниками будуть розривати договір. На конкурс не будуть виносити дублюючи маршрутки - які, ще мають визначити, - та кілька пілотних маршрутів передбачать для КП "Електротранс". "Це дасть просувати тему з КП і поступово вивести з основних маршрутів перевізників через прямі договори з власниками авто і поступовою закупкою власних автобусів", - пише Матейчук.

Неменш важливою умовою активісти поставили відсутність "маломірок" - у маршрутці має бути не менше 18 місць. Матейчук зазначає, що гостро постало питання і про те, ким замінити перевізників, якщо з ними розривати договори, адже у міста немає свого транспорту у необхідній кількості: "Відповідь: перевізники з інших міст! І як з'ясувалося, то такі вже шукають варіанти виходу на наш ринок. Ми, звісно, не плануємо тут виступати лобістами ніяких підприємств, але в цих тісках вирватись можна тільки через альтернативу. На конкурс їх і за роботу. І не забуваємо, що ми вже в процесі роботи з КП", - резюмує Матейчук.

Раніше повідомлялося, що "Євротранстехсервіс", з яким розірвали договір, знов хоче повернутися на миколаївські маршрути.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв