ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Директор зоопарку запевнив, що Миколаїв атакують вужі, а не отруйні змії

За все своє життя директор зоопарку жодного разу не бачив отруйної змії у Миколаєві на свободі
Depo.Миколаїв
4 травня 2016 10:09
ФОТО: depo.ua
Директор зоопарку запевнив, що Миколаїв атакують вужі, а не отруйні змії
Директор зоопарку запевнив, що Миколаїв атакують вужі, а не отруйні змії

Директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий запевнив, що змії, які заполонили місто не шкідливі та неотруйні, про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Depo.Миколаїв.

Зазначимо, що за останні декілька днів миколаївці неодноразово повідомляли про навал змій, одну з них поліцейським довелось вивозити за місто. 

Топчий запевняє, що змії, які лякають людей - водяні вужі, не шкідливі для людей: "Щороку в кінці квітня, початку травня в зоопарку і у мене телефони не знають спокою. Людей атакують "отруйні змії". Вони вилазять з підвалів, літніх кухонь, занедбаних ящиків зі старим мотлохом. Звичайно люди лякаються. Тільки в нашому випадку мова йде про нешкідливих водяних вужів". 

Змії прямують до водойм, щоб сховатися там. За все своє життя директор зоопарку жодного разу не бачив отруйної змії у Миколаєві на свободі: "Ми живемо на півострові, навколо вода і очерети - улюблене місце проживання цих вужів без жовтих цяток на голові. На території міста і околиць я, за своє життя, не бачив жодної степової гадюки, за винятком зоопарку. У всіх випадках йдеться, як правило про водяних вужів (Natrix tessellata) або полозів, також нешкідливих".

Він закликає не вбивати тварин та навчитись розрізняти отруйних та не отруйних змій: "Не чіпайте їх, не вбивайте. Вони вийшли із зимової сплячки і біжать від вас до річки. Ось що про них пише Вікіпедія: "Водяний вуж неагресивний, побачивши людину він зазвичай намагається сховатися в воді або в укритті. Укуси вкрай рідкісні. Для людини практично не представляє ніякої небезпеки. Однак це не заважає місцевому населенню і туристам активно винищувати водяних вужів, називаючи їх "шаховими гадюками" або "гібридами вужа і гадюки" і помилково вважаючи отруйними". 

Директор зоопарку запевнив, що Миколаїв атакують вужі, а не отруйні змії - фото 1

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв