Десант без парашутів та штурм "терористів": як проходили "Сі-Бріз" на Ширлані

На полігоні на Миколаївщині відбулася наземна фаза українсько-американських навчань

В рамках українсько-американських навчань "Сі-Бриз 2016" на загальновійськовому полігоні "Широкий лан" відбувся медіадень для представників українських та іноземних ЗМІ. Про це йдеться на сайті Міноборони, повідомляє Depo.Миколаїв.

Журналістам продемонстрували як українські, американські, грузинські та молдавські військовослужбовці разом відпрацьовують навчально-бойові завдання. На першому навчальному місці молдавські військовослужбовці показали сумісні дії під час виникнення кризової ситуації у районі проведення патрулювання. За легендою, на патруль молдавських військовослужбовців був напад. Швидко зорієнтувавшись в обстановці, молдавські військовослужбовці дали відсіч "противнику" і контратакували його.

Друге навчальне місце було присвячене відпрацюванню дій з тактичної медицини. Тут свої вміння демонстрували грузинські вояки. Після поранення водія БТР, під вогнем "противника" йому надали першу медичну допомогу, та оперативно евакуювали у безпечне місце.

Найбільш видовищним стало наступне навчальне місце, де українські морпіхи демонстрували дії з захоплення ватажка "терористів" у місті та вивіз його. Для цього було використано вертоліт армійської авіації Мі-8. Ще один вертоліт Ка-27 ВМС ЗС України було використано в якості санітарної авіаційної машини, яка евакуювала умовно пораненого українського воїна. Під час виконання завдання морські піхотинці продемонстрували вміння спускатись з вертольоту без парашуту за допомогою системи "Адапетр-М1".

Останнім навчальним місцем став штурм будинку захопленого терористами. Тут також діяли українські морські піхотинці спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України. Під час цього штурму українські вояки активно використовували прилади для гри у пейнтбол.

Наприкінці заходу керівники навчання з української та американської сторони підбили попередні підсумки проведених занять. Керівник навчання капітан 1-го рангу Олексій Доскато, зазначив, що цілком задоволений тим, як співпрацюють військовослужбовці різних країн. "Подібні навчання збагачують усіх його учасників неоціненним досвідом, а також наводять мости дружби між нашими країнами", — підкреслив офіцер.

Заступник керівника навчання з американської сторони капітан 2 рангу Кеннет Енгле, також виявив своє задоволення, як взаємодіють українські, американські, молдавські та грузинські військовослужбовці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв