Депутат Миколаївської міськради назвав допомогу АТОшникам у розмірі 500 грн плювком

Цього року місто витратить на соціальні питання 665 млн гривень

Депутат Миколаївської міськради назвав д…

Вчора, 3 лютого, у Миколаєві відбулось чергове засідання постійної комісії з питань бюджету та фінансів. Депутати знову почубилися стосовно порядку виділення коштів на поточні витрати та обурилися сумою допомоги сім'ям атошників, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської міськради.  

Депутат Сергій Кантор запропонував роботу постійної комісії почати з вирішення тих питань, які паралізували роботу виконавчих органів після прийняття бюджету. "Депутати дозволили розпорядникам коштів фінансування тільки захищених статей, тобто це заробітна плата та комунальні послуги. Якщо брати мою сферу, у нас виникає багато проблем, починаючи з придбання квіткової продукції і закінчуючи похованнями. Ми ж, як я розумію, повинні погоджувати кожну суму? Кожен розпорядник бюджетних коштів підготував на комісію листи за своїми питаннями", - пояснив заступник міського голови Євген Шевченко.

Голова бюджетної комісії Олександр Бернацький не погодився з Євгеном Шевченко. Він вважає, що ситуація з тим, що депутати заблокували роботу виконавчих органів, надумана, а ажіотаж на цю тему створений штучно.

"Давайте не створювати таку ситуацію, що нібито депутати все заблокували, і немає фінансування. У січні всі розпорядники бюджетних коштів фінансувалися по 1/12. Тільки в понеділок, вівторок і сьогодні це питання виникло. Ще на сесії я говорив про те, що в бюджеті є захищені статті, але є ще статті, які вимагають невідкладної оплати, тому я просив всіх розпорядників бюджетних коштів сформулювати свої пропозиції і надати нам, щоб ми прийняли рішення про фінансування цих напрямків", - сказав Олександр Бернацький.

Сергій Кантор вважає недоцільним і варіант, при якому розпорядники коштів "видирають" якусь суму коштів із загального обсягу, щоб захистити її перед депутатами. "Та ми з розуму зійдемо!" - заявив депутат.

У підсумку члени комісії все ж таки почали розглядати звернення розпорядників коштів. Доповідачі детально розповідали про те, на що і скільки саме бюджетних коштів вони хочуть направити. Першим заслухали директора департаменту праці та соціального захисту Сергія Бондаренка.

Він розповів, що сфера соціального захисту виконує делеговані повноваження, 94 відсотки "соціального бюджету" складають виплати пенсій, субсидій тощо. Цього року на соціальні питання буде витрачено 665 млн грн, це на 83 млн грн більше ніж минулого. Збільшення обсягу фінансування пов'язане зі збільшенням кількості одержувачів субсидій.

У ході розгляду бюджету соцсфери депутатів збентежив розмір суми, передбаченої на медикаменти для постояльців притулку для громадян похилого віку та інвалідів - приблизно 80 грн на кожного в місяць. Сергій Карцев і Сергій Кантор запропонували цю суму збільшити.

Депутат Станіслав Мішкур, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України № 409, наполягав на тому, що адресна допомога інвалідам 1-ї та 2-ї групи по зору на компенсацію комунальних витрат повинна становити 50 відсотків від загальної суми, а не 50 грн.

В'ячеслав Апанасенко назвав допомогу сім'ям воїнів, загиблих в АТО, у розмірі 500 грн - плювком.

"Як на ці гроші прожити сім'ї, що втратила годувальника?" - запитував депутат.

У підсумку депутати доручили Сергію Бондаренку пропрацювати озвучені проблемні питання та надати реальні обґрунтовані пропозиції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme