Чиновники Миколаївської ОДА, які "надерибанили" 5 млн, замішані ще у восьми справах

Наразі всім учасникам схеми слідчі оголосили про підозру
Depo.Миколаїв
19 липня 2016 13:04
ФОТО: depo.ua
Чиновники Миколаївської ОДА, які "надерибанили" 5 млн, замішані ще у восьми справах
Чиновники Миколаївської ОДА, які "надерибанили" 5 млн, замішані ще у восьми справах

Трьом посадовцям Миколаївської обласної державної адміністрації повідомлено про підозру. Кошти з бюджету, за рахунок яких покращили матеріальне становище підозрювані, виділялись на будівництво селищного водогону. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі обласної поліції.

Нагадаємо, що одним з учасників схеми був начальник Управління капітального будівництва Миколаївської ОДА Павло Нуждов. Йому оголосили про підозру ще минулого тижня.

Співробітники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Миколаївській області з'ясували, що на виконання робіт з будівництва водогонів в одному з селищ (Снігурівський раойн - ред.) виділялись бюджетні кошти. Проте майже 5 мільйонів гривень пішли не на будівництво, а до кишень посадовців. До їх заволодіння причетні посадовці обласної держадміністрації. Зокрема начальник та заступник одного з відділів ОДА (Управління капбудівництва - ред.), а також т.в.о. директора комунального підприємства обласної ради та директор комерційного підприємства.

Сам водогін побудували, але під час проведення робіт використали неякісне обладнання. Труби, які використовували під час будівництва мережі питного водопостачання не відповідають вимогам держстандарту. Їх взагалі не можна було встановлювати, оскільки вони не витримають тиск води, що у подальшому призведе до їх руйнації.

За вказаним фактом Баштанською місцевою прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становище), ч.1 ст.366 (Службова підробка) та ч.2 ст.367 (Службова недбалість). 

"В ході розслідування оперативники УЗЕ встановили ще вісім фактів злочинної діяльності зазначених осіб, за якими також розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України. Сума збитків, завданих державі, становить близько 5 мільйонів гривень", - зазначають правоохоронці.

Наразі всім учасникам схеми слідчі слідчого управління обласної поліції повідомили про підозру: начальнику одного з відділів ОДА та його заступникові за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 (Службова недбалість) КК України, т.в.о. директора комунального підприємства Миколаївської обласної ради – за ч.1 ст.366 (Службове підроблення), а керівнику комерційного підприємства – за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становище).

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв