Чому гучне вбивство на Миколаївщині не стане Врадіївкою-2
Смертельне побиття і більш шокуюче поранення чоловіка в Кривому Озері, до якого причетні шість поліцейських, сколихнуло всю країну
Святкування Дня Незалежності на Миколаївщині затьмарилося трагедією, яка тягне на "нову Врадіївку". У смт Криве Озеро поліцейські на очах у сім'ї забили насмерть 32-річного чоловіка. Мешканці села, вказуючи на свавілля місцевих правоохоронців, ледь не зчинили самосуд і здійняли бунт біля відділу поліції. Результати експертизи виявили кричущі подробиці.
Depo.Миколаїв відновлює хронологію подій. Бити на сполох через резонансну подію почали миколаївські ЗМІ. За першою інформацією, Олександр Цукерман поскандалив з дружиною, яка викликала поліцію. Чоловік нібито заспокоївся та сів у машину. Але правоохоронці звідти витягли його, надягнули кайданки та забили насмерть.
Управління Нацполіції в Миколаївській області доволі швидко дало офіційну версію події. За їхньою версією, трагедія сталася вночі 24 серпня. У справі з'явився ще й таксист, який заявив, що його побив і вкрав сумку та гроші Цукерман. Таким чином на виклик таксиста та дружини відправилися дві опергрупи: шість поліцейських, які мали б вгамувати одного чоловіка.
У своєму повідомленні поліція визнає, що чоловіка били, "щоб забезпечити громадську безпеку". Але, за їхньою версією, Цукерману раптово стало зле: "швидкій" залишилося лише констатувати смерть 32-річного чоловіка, якого правоохоронці охрестили сімейним дебоширом.
"Згідно з вимогами ст.45 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейські намагалися вгамувати порушника, але останній продовжував чинити опір. Враховуючи ступінь громадської небезпеки та з метою забезпечення публічної безпеки, поліцейські застосували заходи фізичного впливу та кайданки. Чоловіку, який продовжував чинити опір, у певну мить стало зле. Правоохоронці викликали карету швидкої медичної допомоги, але медики вже констатували смерть домовласника", - йдеться в повідомленні поліції.
Поліцейських швидко відсторонили від роботи та почали розслідування щодо перевищення службових обов'язків. Оскільки справа миттєво отримала великий резонанс та розголос, за неї швидко взялася спецкомісія Нацполіції. Вгамовувати людей на місце приїхав заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв.
Місцеві ж, підозрюючи, що справу "прикриють" та правоохоронцям вдасться вийти сухими з води, не хотіли допустити відправлення тіла на судово-медичну експертизу. "Шістку у погонах" мали вивезти в Миколаїв для їхньої ж безпеки, але люди почали розкочувати "автозак". Поліцейських все ж таки вивезли. Ввечері та вночі ситуація не покращувалася. Люди бунтували під відділом поліції та палили шини, не даючи проїхати рятувальникам.
Зранку стали відомі ще більш жахливі подробиці трагедії. Окрім того, що чоловіка насмерть забили, в нього ще й стріляли. При цьому Олександр Цукерман був закутий у кайданки. Гучну подію прокоментував генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомивши про поранення. У ЗМІ тим часом, з'явилися результати експертизи: він помер від гострої кровотечі, травматичного ураження в серце. Поранень було як мінімум чотири: кулі знайшли також в легені.
Зброю поки розшукують, проте вже відомо, що вона була не табельною. За словами радника міністра МВС Антона Геращенка, пістолет був під патрон "Флобера", який можна придбати в мисливському магазині без дозволу. Тим часом в Кривому Озері працює спецкомісія. Обстановка поки залишається більш-менш спокійно. Місцеві розповідають, що до них відправили спецпризначенців.
Геращенко пише, що подію не вдасться перетворити на "нову Врадіївку", яка стане на руку оточенню Януковича, адже тепер в поліції немає "кругової поруки", і все чесно розслідуватимуть. Родичі ж наполягли на тому, щоб тіло направили на повторну незалежну експертизу до Умані.
Шістьом поліцейським, які стали антигероями новин менше ніж за добу, сьогодні, 25 серпня, мають обрати запобіжний захід. Розслідування події - під пильним наглядом місцевих, яким набридло свавілля правоохоронців, та журналістів.
Розслідування гучної справи, яка набирає обертів, стане свого роду тестом для оновленої поліції, що постійно говорить про те, що не буде прикривати своїх. "Потрясе" справа і обласну поліцію, яка після переатестації та гучних корупційних скандалів на Миколаївщині так і залишається без очільника. Адже "у певну мить стало зле" – це не виправдання діям реформованої поліції.
Поки можна констатувати, що справа дійсно відрізняється від подій у Врадіївці. Адже і поліція, і прокуратура, в тому числі керівництво Нацполіції та генпрокурор, швидко відреагували на кричущі дії правоохоронців та, головне, не стали їх виправдовувати та прикривати.
Все це дає надію, що від хронічної хвороби правоохоронної системи, якою стала "кругова порука", країна почала виліковуватися. І від того, як проведуть розслідування, наскільки прозорим та справедливим воно буде по відношенню до "своїх" - поліцейських, залежить майбутнє ставлення українців до Нацполіції.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв